II TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 15.01.2024

Wczoraj, tj. 15 stycznia w reprezentacyjnej sali Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa odbył się turniej brydża sportowego, zaliczany do cyklu turniejów lokalnych 2024 roku. Turniej poprzedzony był krótkim podsumowaniem sezonu 2023 połączonym z ogłoszeniem wyników za ubiegły rok (oficjalne wyniki znajdują się pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023) oraz smacznym i eleganckim poczęstunkiem. Wzniesino także toast lampką szampana za pomyślność w Nowym, dopiero co rozpoczętym Roku dla wszyskich uczestników naszych cotygodniowych spotkań brydżowych.
W tak miłej i serdecznej atmosferze rozegrano turniej, w którym rywalizowało pomiędzy sobą 8 par. Turniej tym razem przeliczany był na IMPY, w którym to najistotniejsze jest wylicytowanie i zrealizowanie właściwego kontraktu, natomiast dodatkowo zrobiona lewa w kontrakcie nie ma aż tak wielkiego znaczenia jak w turniejach maksowych. Cały turniej wygrała para Danusia Uram – Jerzy Rabikowski, co zapewne ucieszyło liczne rzesze symatyków i fanów naszej Damy Atutowej Wieluńskiego Brydża. Danusia tym występem najwięcej radości sprawiła zapewne „swoim Lalkom”, które to piszący ten komentarz serdecznie pozdrawia… Drugie miejsce w turnieju zajęli Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk, podtrzymując niejako dyspozycję sprzed tygodnia, kiedy to wygrali I Turniej Par, zaliczny jednocześnie do cyklu turniejów KMP. Podium uzupełnili Bogdan Liczak i Paweł Hrybkowki, stając na jego najniższym stopniu.

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić i przeanalizować w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: II Turniej par – Wieluń, 15.01.2024 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024. Na stronie z wynikami znajdują się także rozkłady wszystkich 28 rozdań, którymi rozgrywany był turniej. Każda z par może zobaczyć również swoją (albo dowolnej pary) historię występu w turnieju, po kliknięciu we właściwy numer pary znajdujący się w tabeli z wynikami turnieju.

Następny turniej, odbędzie się w poniedziałek 22 stycznia br. Miejsce jak zawsze, niezmienne – podwoje Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu – początek turnieju o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk