III TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 22.01.2024

Wczorajszy turniej, który tradycyjnie rozgrywano w siedzibie Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa, podobnie jak poprzedni miał uroczysty charakter, ponieważ jeden z naszych Nestorów Brydża Sportowego – profesor Tadeusz Olejnik – świętował swój Jubileusz. Szanowny Jubilat postanowił uczcić swoje Święto i poczęstował wszystkich lampką szampana oraz domowym wypiekiem w postaci przepysznej szarlotki. Tutaj szczególne podziękowania i gratulacje za kulinarny talent należą się Autorce tego kulinarnego dzieła. Pozwólcie, że swój zachwyt po degustacji tego wypieku wyrażę w formie „fraszki” swojego autorstwa:
Próbowałem w życiu wiele,
różne smaki – kwaśny, słodki,
ale pierwszy raz doznałem –
smaku Prawdziwej Szarlotki…

Wracając do przebiegu samego turnieju, należy zaznaczyć, że odbywał się on w atmosferze nie odbiegającej od całej uroczystej otoczki związanej z Jubileuszem Profesora. Szkoda tylko, że Jubilat nie wygrał tego turnieju, bo byłoby to zwieńczeniem Jego Święta. Ale „co się odwlecze, to nie uciecze” – jak mówi stare porzekadło. Ktoś jednak musiał wygrać ten turniej. I zrobiła to po raz kolejny Nasza Jedynaczka – Danusia Uram, mająca u swego boku też Nestora Brydżowego Jerzego Rabikowskiego. Co prawda pierwsze miejsce musieli podzielić z parą Marek Śliwka – Janusz Kuśmierczyk, ale w tak wyjątkowym dniu musiało się wydarzyć też coś wyjątkowego… Warto zaznaczyć, że tydzień temu kolejność była podobna, z tą różnicą, że Marek z Januszem już doścignęli Danusię i Jerzego. Ciekawe czy za tydzień będą w stanie ich prześcignąć?… Na trzeci stopień podium wdepnęli tym razem Włodek Pocztowski z Ryśkiem Wójtowiczem.

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić i przeanalizować w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: III Turniej par – Wieluń, 22.01.2024 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024. Na stronie z wynikami znajdują się także rozkłady wszystkich 28 rozdań, którymi rozgrywany był turniej. Każda z par może zobaczyć również swoją (albo dowolnej pary) historię występu w turnieju, po kliknięciu we właściwy numer pary znajdujący się w tabeli z wynikami turnieju.

Poniżej fotoreportaż z przebiegu wczorajszego turnieju:

Następny turniej, odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia br. Miejsce jak zawsze, niezmienne – podwoje Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu – początek turnieju o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk