XVI Turniej Par – Wieluń, 9.05.2022 r.

Jak w każdy poniedziałek, tak i tym razem 9 maja rozegrano w sali Wieluńskiego Domu Kultury tradycyjny turniej brydża sportowego. Jak zwykle rywalizowano zaciekle o każdą lewkę w rozdaniu, ponieważ turniej rozgrywano na zapis maksymalny, więc lewa wzięta więcej, niż uczynili to inni powodowała dużo wyższy wynik ostateczny z rozdania. Suma wyników z wszystkich rozdań układała klasyfikację końcową turnieju. Tym razem rywalizowało pomiędzy sobą 9 par. Rozegrano pełnych 9 rund, po 3 rozdania w każdej z nich. W wyniku rywalizacji turniej wygrali Rysiek Wójtowicz z Włodkiem Pocztowskim przed parą Marek Śliwka – Janusz Kuśmierczyk oraz Bogdanem Lipczakiem grającym w parze z Pawłem Hrybkowskim.

Od lewej: Janusz Kuśmierczyk i Marek Śliwka (2 miejsce), Rysiek Wójtowicz i Włodek Pocztowski (zwycięzcy) oraz Paweł Hrybkowki i Bogdan Lipczak (3 miejsce)

Analizując wyniki turnieju należy zwrócić uwagę i zaznaczyć postęp u naszych adeptów: Jurka Chudego i Adama Dury, którzy powoli dźwigają się coraz wyżej w klasyfikacji turnieju. W tym uplasowali się w samym środku stawki zajmując 5 miejsce. Tak trzymajcie Chłopaki…

Pełne wyniki turnieju wraz z rozkładami kart, analizą rozdań oraz historią poszczególnych par można przeglądnąć pod linkiem: XVI Turniej par – Wieluń, 9.05.2022 r. lub w zakładce z wynikami turniejów. Zakładka DŁUGA FALA zawiera aktualną klasyfikację generalną po dotychczas rozegranych turniejach.

Następny poniedziałkowy turniej, 16 maja, na który jak zwykle zapraszam do Wieluńskiego Domu Kultury przy Krakowskim Przedmieściu 5, będzie szczególny, ponieważ stanowi on równocześnie eliminacje do finału okręgowego Mistrzostw Polski Par w brydżu sportowym. Początek turnieju o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk