XXIV TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 11.07.2022

Miniony poniedziałek był jak zwykle dniem, w którym w Wieluniu odbywają się turnieje brydża sportowego. Tym razem turniej odbył się w pomieszczeniach Dworca Kolejowego w Wieluniu – Dąbrowie, będącego jednocześnie częścią Wieluńskiego Domu Kultury. Rywalizowało pomiędzy sobą 8 par w siedmiorundowym turnieju. Łącznie każda z par rozegrała 28 rozdań, po 4 rozdania z każdym przeciwnikiem. Turniej był liczony według systemu IMP-owego, tak więc każdy niedolicytowany kontrakt, zwłaszcza przy grach premiowych lub wypuszczona „końcówka” miały znaczący wpływ na ostateczny rezultat turnieju. Cały turniej padł łupem pary Mirek Bodnaruś – Przemek Hreczański.

Zwycięska para: Mirek i Przemek

Już tydzień temu widać było zwyżkującą formę Mirka i Przemka, wtedy zajęli drugie miejsce i niewiele im brakło by również wygrali. Ale jak mówi przysłowie: „Co się odwlecze, to nie uciecze”, sprawdziło się w 100% wczoraj… I tak trzymać chłopaki!… Drugie miejsce wywalczyli Bogdan Lipczak i Staszek Ciach, którzy nieznacznie wyprzedzili mikstową parę (szkoda, że tylko jedną…) Danusia Uram – Jurek Rabikowski. Najbardziej ucierpieli Marek Śliwka z Januszem Kuśmierczykiem, którzy otarli sobie boki o podium… Czwarte miejsce jest wyjątkowo bolesne…

Danusia Uram i Jurek Rabikowki „otoczeni” przez Bogdana Lipczaka i Staszka Ciacha

Pełna dokumentacja turnieju, łącznie z rozkładami kart, analizą poszczególnych rozdań, protokołami kolejnych rozdań i historią turniejową każdej pary znajduje się w zakładce z wynikami lub pod linkiem: XXIV Turniej par – Wieluń, 11.07.2022 r. W zakładce DŁUGA FALA można zobaczyć aktualną, bieżącą klasyfikację generalną po dotychczas rozegranych turniejach.
Na następny i kolejne turnieje zapraszam jak zwykle w poniedziałki do Kulturalnego Dworca Kolejowego w Wieluniu – Dąbrowie przy ulicy Kolejowej. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk