RUSZYŁY ROZGRYWKI III LIGI W BRYDŻU SPORTOWYM…

Opole: urząd marszałkowski wznawia przyjmowanie gości - Wiadomości
Opole – miejsce rozrywek III ligi brydża

W sobotę, 14 stycznia rozpoczęła zmagania grupa 10 zespołów w ramach rozgrywek III ligi brydża sportowego. Wszystkie mecze pomiędzy zespołami będą się odbywać w Opolu w formie zjazdów drużyn, które biorą udział w rozgrywkach. Nasz rejon reprezentuje zespół patronowany i częściowo sponsorowany przez Wieluński Dom Kultury, który występuje w rozgrywkach jako drużyna WDK Wieluń. Grają w nim: Stanisław Ciach, Bogdan Lipczak, Ryszard Wójtowicz, Włodzimierz Pocztowski, Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk, który pełni też funkcję kapitana zespołu. Należy również zaznaczyć, że wśród 10 zespołów biorących udział w meczach ligowych jest też drużyna M-GOKiS Praszka, której zawodnicy biorą regularnie udział w naszych cyklicznych poniedziałkowych turniejach brydżowych.
Podczas I zjazdu wszystkie zespoły rozegrały po 2 mecze, z których każdy składał się z 24 rozdań (2 segmenty 12 rozdaniowe). Bardzo dobrze wystartowała drużyna WDK Wieluń, która odniosła dwa wysokie zwycięstwa, pokonując zespół NTB Nysa w stosunku 17,79 : 2,21 oraz drużynę OKiR Grodków 18,90 : 1,10. W obydwu spotkanich nasz zespół reprezentowały pary Bogdan Lipczak – Staszek Ciach oraz Rysiek Wójtowicz – Janusz Kuśmierczyk. Rezultaty te dały w sumie bardzo wysokie prowadzenie po dwóch rundach rozgrywek, co doskonale widać w ligowej tabeli. Należy pamiętać, że jest to dopiero początek rozgrywek i żeby utrzymać pozycję w tabeli trzeba będzie również utrzymać, a jeszcze lepiej podwyższyć formę i dyspozycję. A naszych brydżystów na pewno stać na tego typu wysiłek…

Czterech z WDK Wieluń” – Staszek, Janusz, Rysiek i Bogdan…

Nieźle zaczęła również drużyna M-GOKiS z Praszki, która wygrała pierwszy mecz z zespołem ZAWSZE RAZEM Kluczbork i mniej więcej w takim samym stosunku przegrała z Blotką Dobrodzień. Po dwóch rundach plasuje się na 4 miejscu w tabeli ligowej.
Wszystkie wyniki związane z rozrywkami III ligi brydża sportowego w sezonie 2022/23, łącznie z rozkładami kart we wszystkich rozdaniach i wszelkimi klasyfikacjami można obejrzeć i przeanalizować klikając w link: III liga – sezon 2022/23.

Kolejny zjazd planowany jest 25 lutego również w Opolu, w Hotelu Weneda, ul. 1-go Maja 77.

Janusz Kuśmierczyk