XVII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 22.05.2023

Minął kolejny poniedziałek, to znak, że powinien się odbyć kolejny turniej brydża sportowego. I takowy się oczywiście odbył, a sceną turnieju były jak zawsze gościnne podwoje Dworca Kultura Wieluń – Dąbrowa. Tym razem w zawodach uczestniczyło 8 par, a turniej był przeliczany na zapis maksymalny. Wygrała, czym sprawiła ogromną radość swoim kibicom i sympatykom Danusia Uram wraz ze swoim brydżowym partnerem Jerzym Rabikowskim. Jak sama Danusia twierdzi najbardziej ucieszą się jej zagorzałe sympatyczki – „Lalki” , których kibicowanie dodaje Danusi mocy i przynosi takie efekty, że prawie nie schodzi ona z podium na kolejnych turniejach. I niech to tak trwa jak najdłużej!… Na drugim stopniu podium zameldowali się nasi Nestorzy Wieluńskiego Brydża Sportowego – Ireneusz Starczyk z Tadeuszem Olejnikiem, którym to miejsce należy się szczególnie za wytrwałość, walkę i prezentowaną formę. Podium uzupełnili Rysiek Wójtowicz z Włodkiem Pocztowskim, którzy posiedli jakąś tajemną moc, która nie pozwala ich strącić z podium… Tą mocą są zapewne lata doświadczeń spędzone razem przy stolikach brydżowych oraz prezentowane umiejętności.

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić i przeanalizować w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: XVII Turniej par – Wieluń, 22.05.2023 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023.

Następny turniej, 29 maja br. odbędzie się jak zawsze w podwojach Dworca Kultura Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu – początek o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk