XXVIII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 7.08.2023

Za nami kolejny poniedziałek, to też i kolejny turniej brydża sportowego, który jak to zazwyczaj bywa rozgrywano na arenie Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa. Tym razem grało co prawda tylko 6 par, co trzeba zapisać na karb pełni sezonu urlopowego i różnorakich splotów wydarzeń uniemożliwiających wszystkim stałym uczestnikom udział w turnieju. Niemniej jednak walczono jak zawsze o jak najlepszy rezultat w każdym z rozdań. A grano ich 30, chociaż jedno z nich (29) sędzia zmuszony był uśrednić, z powodów proceduralnych. Nie miało to jednak większego wpływu na końcowy wynik w całym turnieju. W turnieju granym na IMP-y, najbardziej „zaimponowali” Bogdan Lipczak i Janusz Kuśmierczyk, którzy z powodu braku swoich etatowych, turniejowych partnerów połączyli siły i zdecydowanie wyprzedzili pozostałe pary wygrywając turniej. Drugi stopień podium wywalczyła nasza Dama Atutowa – Danusia Uram grająca w parze z Jurkiem Rabikowskim. Jest to ich kolejny powrót na „pudło” po chwilowej absencji i „niemocy turniejowej”. Podium uzupełnili Heniek Krekora z Waldkiem Wolniaczykiem stając na jego najniższym stopniu. Warto zaznaczyć, ze jest to ich kolejny turniej, w którym meldują się w czołówce. Odzwierciedleniem tego jest ich aktualna pozycja w klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkie dotychczas rozegrane turnieje, gdzie wyszli na prowadzenie i zajmują dzielone przez siebie I i II miejsce.

Od lewej: Heniek Krekora i Waldek Wolniaczyk – III miejsce na podium
oraz Danusia Uram i Jerzy Rabikowski – II miejsce w turnieju

Pozostałe wyniki oraz wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić i przeanalizować w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: XXVIII Turniej par – Wieluń, 7.08.2023 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023.

Następny turniej, 14 sierpnia br. będzie turniejem wyjazdowym i odbędzie się w Hali Sportowej „Kotwica” w Praszce przy ul. Sportowej – początek o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk