XLIII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 19.12.2023

Wyjątkowo we wtorek 19 grudnia, a nie w poniedziałek odbył się ostatni już w tym roku kalendarzowym turniej brydża sportowego. Rywalizowało 8 par, a turniej gościł tradycyjnie w podwojach Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej. Rywalizacja przebiegała w przyjacielskiej, aczkolwiek sportowej atmosferze, gdyż nikt nikomu nie odpuszczał i o punkty trzeba było ciężko walczyć. Zwycięsko z tych sportowych bojów wyszła Danusia Uram z Jurkiem Rabikowskim i trzeba powiedzieć, że szczególnie Danusi to zwycięstwo się „po prostu należało”… Chociażby z tej racji, że jako jedyna przedstawicielka tej ładniejszej części społeczeństwa dawała odpór brzydszej części populacji i to nie tylko w tym roku, ale praktycznie od wielu, wielu lat. Miejmy nadzieję, że przez nastęne lata również wytrwa i będzie dalej dzierżyć tytuł Damy Atutowej Wieluńskiego Brydża Sportowego…
Kolejne miejsca na podium zajęli Włodek Pocztowski z Ryśkiem Wójtowiczem oraz Waldek Wolniaczyk z Heniem Krekorą, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w turnieju.

Warto zauważyć, że te same osoby, chociaż w innej konfiguracji zdobyły zajęły sześć pierwszych miejsc w Klasyfikacji Generalnej za rok 2023, obejmującej wszystkie rozegrane w tym roku turnieje. Do klasyfikacji liczonych było 36 najlepszych turniejów spośród 43 jakie były rozegrane w tym roku. Wyniki klasyfikacji generalnej znajdują się w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023. Pełnej analizy turnieju wraz z rozkładami kart w poszczególnych rozdaniach, historią każdej z par biorących udział w turnieju, można doglądnąć w zakładce WYNIKI, a także pod linkiem: XLIII Turniej par – Wieluń, 19.12.2023 r.
Ponieważ kolejne 2 poniedziałki wypadają w dni świąteczne, następny turniej, a pierwszy w Nowym 2024 Roku odbędzie się dopiero 8 stycznia 2024 r. Będzie to turniej wyjazdowy do Praszki, rozgrywany tradycyjnie w Hali Sportowej „Kotwica” i będzie zaliczany do naszych cyklicznych turniejów lokalnych jak i do cyklu turniejów w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.
Początek jak zawsze od godziny 1700 . Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk