OSTATNI ZJAZD III LIGI W SEZONIE 2021/22…

W sobotę 23 kwietnia, w Hotelu Weneda w Opolu odbył się ostatni zjazd zespołów brydżowych biorących udział w rozgrywkach III ligi brydża sportowego. Rozegrano ostatnie dwie kolejki spotkań. Drużyna reprezentująca Wieluński Dom Kultury niestety przegrała 7,05 : 12,95 w pierwszym swoim meczu z zespołem ZAWSZE RAZEM Kluczbork, a w drugim pokonała w bezpośredniej walce o piąte miejsce w rozgrywkach zespół Witex Opole 12,95 : 7,05. Ostatecznie w zakończonych rozgrywkach WDK Wieluń zajął V miejsce – najwyższe jakie mógł wywalczyć w fazie finałowej, gdyż szanse swoje na wyższe miejsce pogrzebał we wcześniejszej fazie rozgrywek.

Na fotografi od lewej: Marek Śliwka, Rysiek Wójtowicz, Boguś Lipczak,
Janusz Kuśmierczyk i Włodek Pocztowski

Gwoli ścisłości całe rozgrywki padły łupem zespołu Rodło – Dołek z Opola, przed zespołem Michalak Kolonowskie oraz drużyną Multi Opole, która uzupełniła podium. Pełne wyniki można znaleźć pod linkami: https://ozbs.pl/web/wyniki/2021/GrupaA/GrupaAleaderb.html – dla zespołów walczących o awans do II ligi i cztery pierwsze miejsca w rozgrywkach oraz https://ozbs.pl/web/wyniki/2021/GrupaA/GrupaSleaderb.html – dla pozostałych ośmiu drużyn walczących o pozycje 5 – 12.
Nasz wieluński zespół wygrał rywalizację o piąte miejsce, a reprezentowany był przez Ryśka Wójtowicza, Włodka Pocztowskiego, Bogusia Lipczaka, Marka Śliwkę i Janusza Kuśmierczyka. Należy też pamiętać, że do drużyny zgłoszony był i rozegrał w niej jedno spotkanie Mieciu Magott, który niestety w grudniu odszedł od nas do Lepszego Świata – pokój Jego duszy. Znając Mietka, zapewne kibicował nam zza Drugiej Strony Tęczy i będzie na pewno robił to dalej…

Miejmy nadzieję, że kolejny sezon ligowy będzie bardziej udany, niż ten który właśnie się zakończył. W tym sezonie pozostały już tylko rozgrywki w turniejach parami, życzmy więc wszystkim, którzy zechcą w nich występować jak najlepszych rezultatów.

Janusz Kuśmierczyk