XIV TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 25.04.2022 R.

Poniedziałki to takie dni tygodnia, w których w Wieluńskim Domu Kultury przy Krakowskim Przedmieściu odbywają się cotygodniowe turnieje brydża sportowego. Tak też było w miniony poniedziałek, 25 kwietnia kiedy to rozgrywano 14-ty w tym roku turniej brydżowy. Tym razem rywalizowało pomiędzy sobą 8 par, które systemem „każdy z każdym” rozegrały pomiędzy sobą 7 rund, po 4 rozdania w każdej rundzie. W sumie każda z par rozegrała po 28 rozdań. Wyniki turnieju liczone były na zapis maksymalny, a więc każda wzięta lewa więcej, bądź stracona miała znaczący wpływ na uzyskany wynik w rozdaniu. Suma wyników wszystkich rozdań ukształtowała klasyfikację końcową turnieju.

Od lewej: Heniek Krekora i Waldek Wolniaczyk (III miejsce),
Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk (Imiejsce)
oraz Mirek Bodnaruś i Przemek Hreczański (II miejsce)

Turniej wygrali Marek Śliwka z Januszem Kuśmierczykiem przed parą Mirek Bodnaruś – Przemek Hreczański oraz Heniem Krekorą grającym razem z Waldkiem Wolniaczykiem. Te trzy pary uzyskały znaczną przewagę nad pozostałymi, grającymi w tym turnieju. Wszystkie wyniki z turnieju wraz z rozkładami kart i analizą poszczególnych rozdań można prześledzić w zakładce WYNIKI lub pod linkiem: XIV Turniej par – Wieluń, 25.04.2022 r. Aktualna klasyfikaja generalna po dotychczas rozegranych turniejach znajduje się w zakładce DŁUGA FALA.

Na kolejne turnieje zapraszam w każdy poniedziałek, od godziny 1700 do Wieluńskiego Domu Kultury, przy Krakowskim Przedmieściu 5. Najbliższy turniej już 2 maja…

Janusz Kuśmierczyk