Memoriał Stanisława Bary – Dobrodzień, 6.05.2022 r.

W piątek, 6 maja w Dobrodzieniu, w sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Biblioteki odbył się turniej brydża sportowego. Rozgrywano tzw. Indywidualny zaproszeniowy Turniej brydża sportowego o Puchar Przechodni dla Przyjaciół Stanisława Bary. Turniej uświetnił swoją obecnością burmistrz Dobrodzienia Andrzej Jasiński, otwierając zawody, a powitanie w imieniu Organizatorów wygłosiła dyrektor GOKSiB w Dobrodzieniu – Agnieszka Hurnik. Wspominano również postać Stanisława Bary, jego zasługi dla Dobrodzienia, a także osiągnięcia w turniejach brydżowych. Należy podkreślić, że Stanisław Bara wygrał jeden z turniejów „Śnieżnego Płatka”, który to cykl turniejów jest dumą i chlubą Dobrodzienia, nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat.

W rozgrywanym turnieju startowało 13 zawodników, w tym dwie panie : Urszula Mielcarska i Janina Czaja – Kozioł. Grano 13 dwurozdaniowych rund, tak, że każdy z uczestników spotykał przy stoliku brydżowym kolejno 12 pozostałych, jako swojego partnera. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył Andrzej Wojnarowski, zdobywając jako pierwszy w historii Memoriału – Puchar, którego posiadaczem będzie przynajmniej do kolejnego turnieju… Drugie miejsce wywalczył Stanisław Górski, podium uzupełnił Andrzej Huńka. Puchar i nagrody wręczała dyrektor GOKSiB – Agnieszka Hurnik. Pełną dokumentację zawodów, wyniki poszczególnych rozdań, historię turniejową każdego uczestnika, rozkłady kart oraz analizę rozdań można prześledzić pod linkiem: Memoriał Stanisława Bary – Dobrodzień, 6.05.2022 r. Turniej przeprowadził i sędziował Janusz Kuśmierczyk.

Na zdjęciu od lewej: dyrektor GOKSiB Agnieszka Hurnik, Stanisław Górski (II miejsce),
Anrzej Wojnarowski (Imiejsce), Andrzej Huńka (III miejsce ) i sędzia turnieju Janusz Kuśmierczyk

Poniżej „migawki” fotograficzne z przebiegu turnieju.

Gieniu Konik i Zbigniew Owczarek przy stoliku brydżowym…
Urszula Mielcarska i Janusz Środa…
Józef Uflik i Anrzej Owczarek, kibicuje Andrzej Huńka
Marek Lange, Andrzej Kazimierowicz i Marek Mazur…

Andrzej Wojnarowski i Marek Mazur…

Nina Czaja – Kozioł i Stanisław Górski…

Mając w pamięci przywiązanie do tradycji, jakim cechują się Organizatorzy turniejów brydżowych w Dobrodzieniu, mamy nadzieję na kolejne udane turnieje. Tym bardziej, że puchar który wywalczył Andrzej Wojnarowski jest pucharem przechodnim… Trzeba mu zatem dać szansę jego obrony…

Do zobaczenia w kolejnych turniejch z tego cyklu i nie tylko tego zresztą…

Janusz Kuśmierczyk