XV TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 2.05.2022 R.

Jak w każdy poniedziałek, tak i 2 maja w przyjaznych zakątkach Wieluńskiego Domu Kultury rozegrano kolejny turniej par brydża sportowego. W związku z tym, że dzień ten przedziela Święta Majowe i jednocześnie wydłuża majowy weekend, część stałych uczestników zrobiło sobie wolne od brydża, wyruszając w różnych kierunkach na majówki. Mimo wszystko frekwencja wcale nie odbiegała od normy, ponieważ przyjechały do nas dwie pary kolegów z Kluczborka – Tomek Walania z Januszem Środą i Janek Skoczylas z Andrzejem Huńką, a ci którzy nie mieli swoich stałych brydżowych partnerów skojarzyli nowe pary. Jak zazwyczaj w takich przypadkach bywa osiągnęli znakomity wynik w turnieju. Jurek Rabikowski na stałe grający w parze z naszą Damą Atutową – Danusią Uram tym razem został osamotniony z powodu nieobecności parnerki i zagrał w turnieju z Heniem Krekorą, którego na ten turniej pozostawił Waldek Wolniaczyk. Efekt skojarzenia pary był piorunujący.

Tak się zawzięli, tak się sprężyli,
że wszystkich zlali i zwyciężyli…

Od lewej: Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk (II miejsce),
Heniek Krekora i Jurek Rabikowski (I miejsce)
oraz Janusz Środa i Tomek Walania (III miejsce)

Heniek Krekora z Jurkiem Rabikowskim wygrali ten turniej, pozostawiając za sobą Janusza Kuśmierczyka grającego w parze z Markiem Śliwką oraz kolegów z Kluczborka – Tomka Walanię i Janusza Środę, którzy uzupełnili podium. Szczególne gratulacje należą się Trzeciemu Nestorowi Wieluńskiego Brydża Sportowego – Jurkowi Rabikowskiemu, który dołączył do Panteonu Tegorocznych Zwycięzców Turniejowych i wspólnie ze swoimi kolegami (Tadeuszem Olejnikiem i Ireneuszem Starczykim) może nosić skalp za zwycięsto w turnieju. Można by powiedzieć, posługując się wierszem:

Świat Muzyki w swoim gronie, ma Trójkę Tenorów,
a u nas w Wieluniu – mamy Trzech Nestorów…

Ciekawe czy Plácido Domingo, José Carreras oraz Luciano Pavarotti potrafią grać w brydża? Zapewniam, że Starsi Panowie z Wielunia coś by zaśpiewali…

Wracając do turnieju trzeba dodać, że rywalizowało pomiędzy sobą 9 par, a turniej był rozgrywamy na IMP-y. Rozegrano pełnych 9 rund, po 3 rozdania w każdej z nich. Każda para rozegrała 24 rozdania, a z pozostałych 3 rozdań, w których pauzowała otrzymała średnią jaką wywalczyła w rozegranych partiach. Pełne wyniki i dokumentacja turnieju znajdują się pod linkiem: XV Turniej par – Wieluń, 2.05.2022 r. oraz w zakładce z wynikami. Aktualna klasyfikacja generalna po rozegranych 15 turniejach znajduje się w zakładce DŁUGA FALA.

Na następny i kolejne turnieje zapraszam do Wieluńskiego Domu Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście 5, jak zwykle w każdy poniedziałek od godziny 1700.

Janusz Kuśmierczyk