XXVIII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 8.08.2022

Za nami kolejny, już XXVIII turniej brydżowy jaki rozegrano w tym roku w Wieluniu w ramach cotygodniowych spotkań brydżowych. Zawody rozgrywano w przestronnych pomieszczeniach Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa. Rywalizowało pomiędzy sobą 8 par w siedmiorundowym turnieju, gdzie każda runda składała się z 4 rozdań. W sumie każda z par rozegrała tych rozdań 28, a wynik liczony był na zapis maksymalny. W ostatecznym rozrachunku wyszło, że najlepiej z maksami poradzili sobie Marek Śliwka z Januszem Kuśmierczykiem, wygrywając cały turniej. Drugi stopień podium był tym razem trochę zatłoczony, bo musiał pomieścić aż dwie pary: Bogdana Lipczaka i Staszka Ciacha oraz Ryśka Wójtowicza z nowym partnerem Mirkiem Bodnarusiem. Jak widać Rysiek twardo się trzyma podium i nawet brak stałego partnera (Włodek Pocztowski korzysta z uroków lata) nie przeszkadza mu w zdobywaniu laurów… Trzeci stopień podium tym razem mógł odetchnąć, gdyż nikt nie był w stanie się na niego wdrapać…

Od lewej Mirek Bodnaruś, Staszek Ciach, Rysiek Wójtowicz, Janusz Kuśmierczyk,
Marek Śliwka i Bogdan Lipczak turniejowi podiumowicze

Jak zwykle wyniki turnieju i pełną jego dokumentację z rozkładami kart w poszczególnych rozdaniach, analizę tych rozdań oraz historię turniejową każdej pary można prześledzić w zakładce z wynikami turnieju lub pod linkiem: XXVIII Turniej par – Wieluń, 8.08.2022 r. Aktualna klasyfikacja generalna jest do przeglądnięcia w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: KLASYFIKACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2022.

Na następny turniej zapraszam za 2 tygodnie, 22 sierpnia na Dworzec Kulturany Wieluń – Dąbrowa, ponieważ najbliższy poniedziałek 15 sierpnia jest dniem świątecznym. Początek turnieju jak zwykle od godziny 1700.

Janusz Kuśmierczyk

ANEKS – ERRATA DO ARTYKUŁU:
Komentarz zawarty w artykule: XXVIII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 8.08.2022 nie zgadza się ze stanem faktycznym turnieju. Na skutek reklamacji złożonej przez jednego z kolegów musiałem poprawić zapisy w dwóch rozdaniach, bowiem te które zostały pomyłkowo wprowadzone zmieniały prawidłową kolejność i wypaczały wyniki turnieju. Poprawka dotyczy rozdań 2 i 3 których wyniki do „pierniczka” zostały zamienine na pozycji par oznaczonych 4-ką i 3-ką. Po prostu wpisujący wynik rozdania nr 3 wpisał go jako rozdanie nr 2 i odwrotnie, a to automatycznie zmienia całościowe spojrzenie na ostateczne wyniki turnieju. Tak więc nastąpiły przetasowania w klasyfikacji końcowej turnieju – a ostateczną, prawidłową kolejność i wszystkie z tym zwiazane szczegóły można obejrzeć i prześledzić pod linkiem: XXVIII Turniej par – Wieluń, 8.08.2022 r. oraz w zakładce z wynikami turnieju. Warto zaznaczyć, że miejsce na podium, na trzecim jego stopniu wywalczyli Nestorzy Wieluńskiego Brydża Sportowego Tadeusz Olejnik i Ireneusz Starczyk – zresztą zasłużenie, gdyż jako jedyni na sali wylicytowali i zrealizowali kontrakt 7NT, gromadząc pełne 100% z rozdania, zostawiając jednocześnie czyste zero dla zwycięzców tego turnieju.

J.K.