XXIX TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 22.08.2022

Po dwutygodniowej przerwie, w miniony poniedziałek rozegrano kolejny turniej brydża sportowego, który jak zwykle miał miejsce w holu Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa. Grało pomiędzy sobą 8 par, a rywalizacja była wyjątkowo zacięta i wyrównana, o czym świadczą wyniki turnieju, w których różnice pomiędzy kolejnymi parami były minimalne. W zasadzie jedno rozdanie – a rozegrano ich 28 – decydowało o ostatecznej kolejności. W niczym to jednak nie umniejsza, a wręcz nobilituje turniejowych zwycięzców, którymi okazali się tym razem grający razem w parze Tadeusz Olejnik i Janusz Bednarek. Co więcej zagrali oni ze sobą po raz pierwszy od długiego czasu, ponieważ ich stali partnerzy tym razem nie mogli zagrać w turnieju. Jest to jakaś niepisana reguła, że para, która w ostatniej chwili kojarzy się przed turniejem uzyskuje w nim zazwyczaj znakomity wynik. Zatem, tym większe gratulacje dla turniejowych zwycięzców. Podium uzupełnili Bogdan Lipczak ze Staszkiem Ciachem, którzy od kilku turniejów nie pozwalają się z niego zepchnąć oraz Heniek Krekora z Waldkiem Wolniaczykiem.

Turniejowi Gladiatorzy: Bogdan Lipczak i Staszek Ciach – II miejsce w turnieju, Janusz Bednarek
i Tadeusz Olejnik – zwycięska para oraz Heniek Krekora i Waldek Wolniaczyk – III miejsce w turnieju

Wszystkie dane dotyczące turnieju, łącznie z rozkładami kart, analizą poszczególnych rozdań, historią turniejową dla każdej pary można prześledzić i oglądnąć w zakładce z wynikami, bądź pod linkiem: XXIX Turniej par – Wieluń, 22.08.2022 r. Aktualną klasyfikacę generalną można obejrzeć w zakładce DŁUGA FALA albo pod linkiem: KLASYFIKACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2022.

Kolejny turniej jak zwykle w poniedziałek, 29 sierpnia br. na Dworcu Kulturalnym Wieluń – Dąbrowa. Początek turnieju o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam.

Janusz Kuśmierczyk