XLIV TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 19.12.2022

W miniony poniedziałek, tradycyjnie rozgrywano w sali Wieluńskiego Domu Kultury turniej brydża sportowego. Nota bene, ostatni już w tym roku kalendarzowym, ponieważ w następny poniedziałek, 26 grudnia wypada drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Następne turnieje odbywać się będą już w Nowym 2023 Roku, ale informacje o nich w następnym komunikacie, jako że szykują się pewne zmiany… Wracając do ostatniego turnieju, z kronikarskiego obowiązku trzeba podać, że wygrali go Przemek Hreczański z Januszem Kuśmierczykiem – para, która została skojarzona na skutek nieobecności na turnieju stałych partnerów brydżowych Przemka i Janusza. Jak to bardzo często bywa w tego typu przypadkach, tak powstała para osiąga zazwyczaj bardzo dobry wynik w turnieju. I taki też został osiągnięty przez Przemka i Janusza, w zasadzie trudno o lepszy, skoro wygrali turniej… Na drugim stopniu podium, a jakże, znaleźli sie stali bywalcy właśnie tego miejsca – Bogdan Lipczak i Staszek Ciach. Nie wiem jak oni to robią, ale najczęściej lądują właśnie na drugim stopniu podium. U bukmachera można obstawiać w ciemno Staszka z Bogdanem na drugim miejscu jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, tyle tylko, że wypłata od bukmachera będzie marna… Trzeci stopień zajęli nasi Nestorzy Brydża Sportowego – Ireneusz Starczyk i Tadeusz Olejnik. Nie tylko z szacunku dla wieku, ale również za styl w jakim Starsi Panowie Dwaj funkcjonują oraz za sukcesy odnonoszone przy stolikach brydżowych należą Im się gratulacje i życzenia zachowania formy. Brawo Panowie!…

Stoją od lewej: Przemek Hreczański, Bogdan Lipczak, Janusz Kuśmierczyk, Staszek Ciach,
oraz Nestorzy – Tadeusz Olejnik i Ireneusz Starczyk

Dokumentacja turnieju wraz z rozkładami kart, analizą rozdań, także protokołami rozdań na wszystkich stołach oraz historią par znajduje się w zakładce WYNIKI lub pod linkiem: XLIV Turniej par – Wieluń, 19.12.2022 r. Klasyfikacja generalna podobnie – w zakładce DŁUGA FALA, lub pod linkiem: KLASYFIKACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2022. Do klasyfikacji długofalowej zaliczonych zostało 37 turniejów z najlepszymi wynikami, z 44 jakie rozegrano w tym roku.

Należy zaznaczyć, że w zestawieniu klasyfikacji długofalowej nie zostały uwzględnione wyniki zawodników, którzy grali indywidualnie w turniejach par, a zatem nie odzwierciedla ona dokładnie wszystkich wyników. Po korecie i dodanych osiągnięciach punktowych za grę w turniejach jako singlista, zmianie ulega kolejność zawodników na miejscach 2 – 5. Pozostałe miejsca nie ulegają zmianie, chociaż punktacja u kilku graczy jest nieco wyższa niż ta prezentowana w tabeli.

Ostateczna koleność pierwszej szóstki przedstawia się następująco:

  1. Janusz Kuśmierczyk 557
  2. Ryszard Wójtowicz 543
  3. Marek Śliwka 542
  4. Bogdan Lipczak 539
  5. Henryk Krekora 528
  6. Włodzimierz Pocztowski 505
  7. Pozostałe miejsca są zgodne z tym co prezentuje tabela klasyfikcji generalnej.

Na kolejny turniej zapraszam w poniedziałek, 2 stycznia 2023 roku na godzinę 1700, ale nie do Wieluńskiego Domu Kultury, przy Krakowskim Przedmieściu, lecz do jego fili – Dworzec Kulturalny Wieluń-Dąbrowa przy ul. Kolejowej.

Janusz Kuśmierczyk