XLIII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 12.12.2022

Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze zostało trochę czasu, ale atmosfera i nastrój świąteczny zaczyna być odczuwalny coraz bardziej. Dało się to zauważyć i odczuć podczas rozgrywanego w poniedziałek, tradycyjnie w auli Wieluńskiego Domu Kultury, turnieju brydża sportowego. Bowiem po zakończonym turnieju wszyscy jego uczestnicy zebrali się wokół już przystrojonej choinki, aby upamiętnić i udokumentować swój udział w rozgrywanych tutaj cyklicznych turniejach. Aby nie być gołosłownym, poniżej dwie fotografie z tego wydarzenia, na których widać wszystkich uczestników ostatniego turnieju.

Od lewej stoją: Marek Śliwka, Przemek Hreczański, Tadeusz Olejnik, Jurek Chudy, Włodek Pocztowki, Bogdan Lipczak, Janusz Kuśmierczyk, Paweł Hrybkowski, Wiesiek Dworak, Heniek Krekora, Staszek Ciach, Mirek Bodnaruś; siedzą od lewej: Ireneusz Starczyk, Adam Dura, Danusia Uram, Jerzy Rabikowski, Janusz Bednarek
Towarzystwo prawie to samo co na fotografii powyżej, z naciskiem na „prawie” – brakuje bowiem Janusza (ktoś musiał być fotografem) i Przemka, który gdzieś zaginął, ale pojawił się Waldek Wolniaczyk – autor zdjęcia powyżej.

Spoglądając na powyższe zdjęcia, przyszła mi głowy taka konkluzja: jak Danusia – jedyna kobieta w gronie brydżystów, potrafiła sobie ustawić grupę prawie dwudziestu facetów i wytrzymać z nimi przez tyle lat? A gra nieprzerwanie w turniejach brydżowych w Wieluniu ponad 30 lat. Jako jedyna kobieta. Co prawda sporadycznie pojawiały się na turniejach inne panie, ale ich udział w porównaniu z Danusią był tylko krótkim epizodem. Danusię, należy zatem podziwiać i nie bez racji nosi w naszej grupie honorowy tytuł Damy Atutowej Wieluńskiego Brydża Sportowego.

Wracając jednak do samego turnieju, z kronikarskiego obowiązku należy zaznaczyć, że padł on łupem Bogusia Lipczaka i Staszka Ciacha, którzy wyprzedzili Henia Krekorę grającego w parze razem z Waldkiem Wolniaczykiem. Zatem na dwóch pierwszych miejscach, koledzy zamienili się stopniami na podium w porównaniu do poprzedniego turnieju. Na trzecim stopniu podium musieli się zmieścić Mirek Bodnaruś i Przemek Hreczański oraz Włodek Pocztowski z Pawłem Hrybkowskim. Trochę tam mieli ciasno, ale jak nie umieli wykazać kto był lepszy, to nie można narzekać na ciasnotę na podium.

Waldek Wolniaczyk i Heniek Krekora oraz Bogdan Lipczak i Staszek Ciach – podiumowicze turniejowi

Pełna dokumentacja turnieju wraz z rozkładami kart, analizą rozdań, także protokołami rozdań na wszystkich stołach oraz historią par znajduje się w zakładce WYNIKI lub pod linkiem: XLIII Turniej par – Wieluń, 12.12.2022 r. Klasyfikacja generalna podobnie – w zakładce DŁUGA FALA, lub pod linkiem: KLASYFIKACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2022. Do klasyfikacji długofalowej zaliczonych zostaje 37 turniejów z najlepszymi wynikami, z 44 jakie zostaną rozegrane w tym roku.

Na kolejny turniej zapraszam w poniedziałek, 19 grudnia na godzinę 1700, tradycyjnie do Wieluńskiego Domu Kultury, przy Krakowskim Przedmieściu 5.

Janusz Kuśmierczyk