NOWY ROK – NOWE WYZWANIA… I Turniej Par – Wieluń, 2.01.2023

Pierwszy poniedziałek Nowego Roku to tradycyjnie w Wieluniu dzień, w którym rozpoczyna się kolejna batalia przy stolikach brydżowych, a której zwieńczenie następuje w ostatni poniedziałek roku kalendarzowego. A że tradycje należy uszanować, rozegrano pierwszy w tym roku turniej brydża sportowego. Co prawda nastąpiła zmiana miejsca spotkań brydżystów, bo gramy teraz w pieleszach Dworca Kultura Wieluń-Dąbrowa przy ul. Kolejowej, lecz ciągle pod Egidą Wieluńskiego Domu Kultury.
Turniej jak zwykle przebiegał w bojowej, aczkolwiek przyjacielskiej atmosferze, gdzie 8 par zaciekle rywalizowało o jak najlepszy wynik. Zwycięsko z turnieju wyszli Włodek Pocztowki i Rysiek Wójtowicz, co nie jest żadnym zaskoczeniem ani niespodzianką, gdyż są oni czołową i liczącą się parą brydżową na różnych szczeblach rozgrywek. „Nie jeden turniej wygrali, nie jeden też przegrać zdążyli…” Na pewno miłym akcentem, bo trudno to nazwać niespodzianką jest miejsce Danusi Uram i Jurka Rabikowskiego na drugim stopniu podium. Zawsze to miło, kiedy jedyna kobieta w gronie tylu facetów, da im łupnia i pokaże gdzie ich miejsce… A pan Jurek udzieli odpowiedniego wsparcia… Podium domknęli Heniek Krekora z Waldkiem Wolniaczykiem, którzy kolejny raz rzutem na taśmę tam wylądowali. Nie pierwszy to ich turniej, kiedy ostatnimi rozdaniami wskakują na podium. A wczoraj w czterech ostatnich rozdaniach uzyskali po 100% skuteczności. Dowód na to, że walka do końca popłaca…

Od lewej: Waldek Wolniaczyk, Jerzy Rabikowski, Danusia Uram, Rysiek Wójtowicz, Włodek Pocztowski oraz Heniek Krekora

Pełna dokumentacja turnieju wraz z rozkładami kart, analizą rozdań, także protokołami rozdań na wszystkich stołach oraz historią par znajduje się w zakładce WYNIKI lub pod linkiem: I Turniej par – Wieluń, 2.01.2023 r. Klasyfikacja generalna podobnie – w zakładce DŁUGA FALA, lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023. Do klasyfikacji długofalowej zaliczonych zostanie 85% turniejów z najlepszymi wynikami, z ogólnej liczby turniejów jakie zostaną rozegrane w tym roku.

Fotoreportaż z pierwszego w 2023 Roku turnieju brydżowego

Na kolejny turniej zapraszam w poniedziałek, 9 stycznia na godzinę 1700, na Dworzec Kultura Wieluń-Dąbrowa przy ulicy Kolejowej.

Janusz Kuśmierczyk