KOLEJNE PODIUM DLA DANUSI… II TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 9.01.2023

Nowy Rok zaczął się wyjątkowo dla niektórych par, ponieważ w kolejnym turnieju miejsca na dwóch najwyższych stopniach podium są identyczne, niemal jak u Graneruda i Kubackiego w ostatnim turnieju czterech skoczni… A to za sprawą Ryśka Wójtowicza i Włodka Pocztowskiego, którzy wygrali drugi turniej brydżowy i po raz drugi wyprzedzili Danusię Uram i Jerzego Rabikowskiego. Szczególnie cieszy kolejne podium dla Danusi, która jako jedyna przedstawicielka tej ładniejszej części społeczeństwa daje radę chłopakom i „ustawia” tych niby silniejszych, ale brzydszych osobników w odpowiednim szeregu. Już w komentarzu do poprzedniego turnieju pisałem, że wygrana Włodka i Ryśka nie jest żadną niespodzianką, gdyż jest to naprawdę solidna para brydżystów, „otrzaskana” w turniejach brydżowych różnych szczebli. Teraz tylko to potwierdzili, wygrywając drugi turniej z rzędu. Za to postawa Danusi i wsparcie ze strony Pana Jerzego są godne podziwu. Oby tak dalej to trwało…
Treba też wspomieć, że podium uzupełnili Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk plasując się na trzecim jego stopniu. Warto też zaznaczyć, że tuż za podium, na czwartym miejscu znalazł się Przemek Hreczański, który grał w turnieju jako singlista. W zestawienich Przemka nie widać, ale jak już wyjaśniałem w poprzednich komentarzach jest to efektem tego, że program obliczający wyniki turnieju nie uwzględnia indywidualisty w turnieju par.

Od lewej: Jerzy Rabikowki i Danusia Uram (II miejsce),
Rysiek Wójtowicz i Włodek Pocztowski (I miejsce) oraz
Janusz Kuśmierczyk i Marek Śliwka (III miejsce)

Pełna dokumentacja turnieju wraz z rozkładami kart, analizą rozdań, także protokołami rozdań na wszystkich stołach oraz historią par znajduje się w zakładce WYNIKI lub pod linkiem: II Turniej par – Wieluń, 9.01.2023 r. Klasyfikacja generalna podobnie – w zakładce DŁUGA FALA, lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023. Do klasyfikacji długofalowej zaliczonych zostanie 85% turniejów z najlepszymi wynikami, z ogólnej liczby turniejów jakie zostaną rozegrane w tym roku.
Na kolejny turniej zapraszam w poniedziałek, 16 stycznia na godzinę 1700, na Dworzec Kultura Wieluń-Dąbrowa przy ulicy Kolejowej.

Janusz Kuśmierczyk