WIECZÓR STARSZYCH PANÓW… IX TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 6.03.2023

Wczorajsze popołudnie i wieczór należały do Starszych Panów, jako że zdominowali oni poniedziałkowy turniej rozgrywany w pieleszach Kulturalnego Dworca Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu. Nasi Nestorzy Wieluńskiego Brydża Sportowego – Ireneusz Starczyk i Tadeusz Olejnik odpuścili sobie ubiegłotygodniowy turniej w Praszce z zamiarem treningu przed wczorajszym turniejem… I efekt był piorunujący, lepszy nawet niż opuszczenie turniejów w Wilingen i Rasnovie przed Mistrzostwami Świata w Planicy przez Kamila Stocha. Starsi Panowie turniej wczorajszy wygrali, a Kamil Stoch chociaż znacznie poprawił dyspozycje i formę, medalu na MŚ nie wywalczył… Gratulacje dla naszych Nestorów!… Nie odpuszcza również nasza Jedynaczka – Danusia Uram, która wraz Jerzym Rabikowskim mocno usadowiła się na podium turniejowym i wcale nie zamierza go opuszczać w kolejnych turniejach. Tak trzymajcie Danusiu i Jurku!… Wczorajsze drugie miejsce dowodzi postępującej stabilizacji wynikowej. Podium uzupełnili Mirek Bodnaruś i Przemek Hreczański, którzy też stabilizują formę na wysokim poziomie.
We wczorajszym turnieju grało co prawda tylko 6 par i konkurencja być może wyglądać na małą, lecz jak mówi przysłowie: „Nieobecni nie mają racji”...

Pełna dokumentacja turnieju wraz z rozkładami kart, analizą rozdań, także protokołami rozdań na wszystkich stołach oraz historią par znajduje się w zakładce WYNIKI lub pod linkiem: IX Turniej par – Wieluń, 6.03.2023 r. Klasyfikacja generalna podobnie – w zakładce DŁUGA FALA, lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023. Do klasyfikacji długofalowej zaliczonych zostanie 85% turniejów z najlepszymi wynikami, z ogólnej liczby turniejów jakie zostaną rozegrane w tym roku.

W następny poniedziałek, 13 marca br. zapraszam na turniej na Dworzec Kulturalny Wieluń – Dąbrowa, przy ulicy Kolejowej. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk