X TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 13.03.2023

W poniedziałkowym turnieju, który był rozgrywany w podwojach Dworca Kultura Wieluń – Dąbrowa wzięło udział 7 par oraz jeden singlista (Jurek Chudy), który grał w parze kolejno z każdym uczestnikiem turnieju. Jego wynik osiagnięty w turnieju jest niewidoczny w końcowych zestawieniach (program obliczający wyniki nie uwzględnia singlistów w turniejach granych parami), wart jest opublikowania, gdyż niewiele brakło, a stanąłby na podium, bowiem zajął 4 miejsce w turnieju. Szkoda, że Jurkowi brakło dosłwnie ułamka IMP, bo byłby to jego debiut na podium turniejowym. Następnym razem być może będzie lepiej… I tego Jurkowi życzymy… Aby sprawiedliwości stało się zadość, należy przejść do tych, którzy okazali się najlepsi w turnieju. A byli nimi Heniek Krekora i Waldek Wolniaczyk, wygrywając wczorajsze zawody, pozostawiając za sobą Marka Śliwkę z Januszem Kuśmierczykiem. Prawdę powiedziawszy to Marek z Januszem sprezentowali kolegom zwycięstwo, gdyż w 15-tym rozdaniu wypuścili kontrakt 3 bez atu, który po prawidłowym wiście nie ma szans na zrobienienie… Ale Marek zawistował w trefla zamiast w pika i było „po herbacie” bo Waldek skorzystał z prezentu i zrobił swoje 9 lew, które mu się akurat w tym rozdaniu nie należały. Koledzy zapisali do protokołu po swojej stronie 400, zamiast 100 po stronie przeciwników. Można rzec, że to rozdanie przesądziło o kolejności na podium turniejowym. Podium zaś uzupełnili Bogdan Lipczak oraz Włodek Pocztowski zajmując 3 miejsce w zawodach.

Pełna dokumentacja turnieju wraz z rozkładami kart, analizą rozdań, także protokołami rozdań na wszystkich stołach oraz historią par znajduje się w zakładce WYNIKI lub pod linkiem: X Turnij par – Wieluń, 13.03.2023 r. Klasyfikacja generalna podobnie – w zakładce DŁUGA FALA, lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023. Do klasyfikacji długofalowej zaliczonych zostanie 85% turniejów z najlepszymi wynikami, z ogólnej liczby turniejów jakie zostaną rozegrane w tym roku.

W następny poniedziałek, 20 marca br. zapraszam na turniej na Dworzec Kulturalny Wieluń – Dąbrowa, przy ulicy Kolejowej. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk