XI TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 20.03.2023

Komentarz (o ile to można w ogóle nazwać jakimkolwiek komentarzem) do poniedziałkowego turnieju pozwolę sobie zacząć nieco frywolnie, próbując dość nieudolnie (podobnie jak moja dzisiejsza gra w turnieju) sparafrazować znaną nam wszystkim jeszcze z czasów „słusznie minionych”, kiedy to z tornistrami na plecach biegaliśmy do szkoły, obowiązkową lekturę – wiersz Juliana Tuwima pt. „W Poroninie”…
Ja „swojemu dziełu” nadam tytuł: Na stacji Wieluń – Dąbrowa”.

Na pięknej stacji w mieście Wieluniu,
gdzie mkną pociągi wśród zgrzytów szyn,
stoi budynek – Dworzec Kultura
– tam gramy w brydża – to właśnie w nim…
Co poniedziałek tu się zbieramy,
tężąc umysły, ostrząc pazurki.
Każdy – każdego gotów pokonać,
z nadzieją prężąc szare komórki.
Wygrać chcą wszyscy, choćby dlatego,
że przecież można, choć się nie musi.
Lecz wczoraj turniej znowu padł łupem
Prawdziwej Damy – Uram Danusi…

To właśnie Danuśka wraz ze swoim partnerem brydżowym Jerzym Rabikowskim zostawili za sobą osiem pozostałych par i po raz kolejny zameldowali się na najwyższym stopniu turniejowego podium. Danusia nie tylko ze względu, że jest naszą Jedynaczką, ma tabuny swoich kibiców. Jej wiernie kibicują i wspomagają nawet Lalki, którym to Danuśka dedykuje swoje osiągnięcia. Przy takim wsparciu nie należy się dziwić z odnoszonych sukcesów, a wręcz oczekiwać następnych. Tego życzymy!… W uzupełnieniu wyników należy wspomnieć, że na podium znaleźli się jeszcze Bogdan Lipczak i Staszek Ciach, zajmując jego drugi stopień oraz Jacek Huszno z Włodkiem Pocztowskim, którzy owe podium domknęli.

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: XI Turniej par – Wieluń, 20.03.2023 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023.

Następny turniej, 27 marca br. będzie turniejem wyjazdowym do Praszki, na który serdecznie zapraszam. Miejsce turnieju: Hala sportowa „Kotwica” w Praszce – początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk