DANUSIA NIE SPUSZCZA Z TONU… XII TURNIEJ PAR – PRASZKA, 27.03.2023

Nie ważne gdzie, w Wieluniu czy w Praszce, wszędzie gdzie pojawi się Danusia Uram na turnieju brydżowym można w ciemno obstawiać, że razem ze swoim partnerem stolikowym – Jerzym Rabikowskim – zaliczą turniejowe podium. Nie inaczej było wczoraj w Praszce, bo tam akurat odbywał się turniej, Danusia z panem Jerzym pozostawili za sobą 7 pozostałych par uczetniczących w turnieju. Trzeba zaznaczyć, że był to zasłużony triumf, chociażby z tego powodu, że Danusia jako jedyna na sali miała w sobie na tyle odwagi, że zalicytowała w 17-tym rozdaniu szlema w kiery, którego nie da się przegrać. Kontrakt rozgrywał pan Jerzy, jako, że pierwszy zgłosił posiadanie kierów w licytacji. Po wiście Królem Karo, Danusia wyłożyła swoje karty na stole, a pan Jerzy tylko westchnął i pokręcił głową. Miał tylko jeden dylemat, jak i gdzie leży Dama atutowa?… Ale tym nie musiał się przecież martwić, bo Prawdziwa Dama Atutowa – ta z Talii Wieluńskiego Brydża Sportowego – siedziała przecież wygodnie naprzeciw rozgrywającego… Pan Jerzy pociągnął 2 razy atuty górą i gdy zobaczył spadającą drugą Damę Kier, nastąpiło głośne bum – to był odgłos kamienia spadającego z serca pana Jurka… Po chwili wyłożył karty, gdyż miał za dużo lew w tym rozdaniu… Należy zaznaczyć, że większe zasługi w tym rozdaniu należą się Danusi, bo to ona wylicytowała tego szlema… Ciekawe, że nikt z pozostałych par nawet nie pomyślał o tym, na co zdecydowała się Danusia. Piszącego ten komentarz boli, że stało się to akurat wtedy, kiedy to on wraz ze swoim partnerem byli na przeciwnej linii i nic nie byli w stanie zrobić, bo normalnie nie mogli. Żeby jednak nie było aż tak słodko, to mały kamyczek do ogródka Danusi i pana Jurka – w turnieju na maksy, a ten turniej tak był liczony – maksowym kontraktem jest szlem w bez atu. W tym turnieju ma maksa wystarczył szlem kierowy, ale jak chłopaki mają mniej odwagi i wyobraźni niż Danusia to cóż poradzić?
Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że drugie miejsce zajęli „starzy wyjadacze brydżowi”, którzy z niejednego pieca chleba kosztowali – Rysiek Wójtowicz i Włodek Pocztowki, a podium uzupełnili Heniek Krekora z Waldkiem Wolniaczykiem. Cieszy stabilizacja gry na coraz wyższym poziomie Henia i Waldka, widać to po wynikach w kolejnych turniejach oraz pozycji jaką zajmują w klasyfikacji generalnej obejmującej osiagnięcia ze wszystkich turniejów w roku.

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: XII Turniej par – Praszka, 27.03.2023 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023.

Następny turniej, 3 kwietnia br. odbędzie się jak zawsze na Dworcu Kultura Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu – początek o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk