XIII TURNIEJ PAR – PRASZKA, 17.04.2023

Po trzytygodniowej przerwie rozegrano kolejny turniej brydża sportowego. Turniej rozgrywano w gościnnych progach Hali Sportowej „Kotwica” w Praszce i był to turniej zaliczany do turniejów w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. KMP – to sieć turniejów lokalnych, rozgrywanych w ośrodkach tego samego dnia, o tej samej porze, identycznymi rozkładami kart. W naszym turnieju uczestniczyło 12 par z rejonu wieluńsko – praszkowsko – kluczborskiego. Mamy nadzieję, że w następnych tego typu turniejach wezmą udział również pary z innych sąsiednich rejonów, na które to turnieje serdecznie zapraszam.
Przechodząc do samego turnieju, należy stwierdzić, że przebiegał on w sportowej atmosferze, aczkolwiek walczono zaciekle o każdą lewkę w rozdaniu, o jak najlepszy wynik… Zwycięsko z tych potyczek wyszli Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk, którzy dosyć wyraźnie wyprzedzili pozostałe pary, mając nad drugą parą całe 5% przewagi, co w tego typu turniejach jest znaczącą różnicą. Drugie miejsce wywalczyli Andrzej Mazurek z Romanem Zabłockim – reprezentami Kluczborka, a podium uzupełnili kolejni reprezentanci tego miasta – Tomasz Walania i Marek Mazur.

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: XIII Turniej par – Praszka, 17.04.2023 r. – kwietniowe KMP na maksy oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023.

Następny turniej, 24 kwietnia br. odbędzie się jak zawsze na Dworcu Kultura Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu – początek o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk