XIV TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 24.04.2023

Jak to zazwyczaj w poniedziałkowe popołudnia i wieczory bywa, w Wieluniu rozgrywane są turnieje brydża sportowego. Nie inaczej było wczoraj, gdzie w siedzibie Dworca Kultura Wieluń – Dąbrowa odbywał się tradycyjny turniej par. W turnieju tym grało 7 par oraz Wiesiek Dworak jako singlista, ponieważ jego stały partner zaniemógł, a tradycją naszą jest to, że pojedynczy zawodnik również gra w turnieju i jest uwzględniany w klasyfikacji końcowej turnieju. Wiesiek w całym turnieju uzbierał 1,8 impa co dało mu w klasyfikacji końcowej 4 miejsce, a więc w samym środku stawki, a nawet ciut wyżej niż w centrum… Turniej wygrali wyraźnie, ze znaczną przewagą nad pozostałymi parami Rysiek Wójtowicz z Włodkiem Pocztowskim, co stało się już prawie regułą, gdy obydwaj grają razem w parze w turnieju. Warto zaznaczyć, że stałą parę tworzą od wielu dziesiątek lat, a początek ich wspólnej gry sięga bodajże lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Drugie miejsce wywalczyli Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk, którzy co prawda w bezpośrednim pojedynku przy stole z Ryśkiem i Włodkiem nie przegrali, ale w sumie uzbierali znacznie mniej impów niż nasze Tuzy Brydżowe… Podium uzupełniła Danusia Uram i Jerzy Rabikowski, co było dla nich powrotem na podium po krótkiej przerwie, a dodatkowo prezentem imieninowym dla Pana Jurka, który dzień wcześniej świętował swoje imieniny, a dodatkowo na wczoraj przedłużył Centralne Obchody Święta Swojego Patrona… Wszystkiego co dobre Panie Jurku!

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: XIV Turniej par – Wieluń, 24.04.2023 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023.

Następny turniej, odbędzie się 8 maja br. w hali sportowej „Kotwica” w Praszce i będzie on zaliczany do cyklu turniejów Korespondencyjnych Mistrzostw Polski – początek o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych…

Janusz Kuśmierczyk