XV TURNIEJ PAR – PRASZKA, 8.05.2023

Jak to zazwyczaj bywa, poniedziałki są tym dniem tygodnia, w którym, w naszym regionie rozrywane są turnieje brydża sportowego, a jeśli jest to drugi poniedziałek miesiąca turnieje te odbywają się w Praszce i są one jednocześnie grane w sieci turniejów ogólnopolskich w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Tak też było w ostatni poniedziałek, gdzie gościliśmy w Praszce na terenie Hali Sportowej „Kotwica”. Turniej zgromadził 12 par, w którym rozegrano 10 rund, po 3 rozdania w każdej z nich. Grano jak zawsze w sportowej atmosferze, walcząc zaciekle o każdą lewkę w rozdaniu, co ma ogromne znaczenie w turniejach liczonych na zapis maksymalny. O wyrównanym poziomie wszystkich par grających w tym turnieju świadczy przede wszystkim tzw. „odchylenie standardowe wyników wszystkich par”. Im ono jest niższe, tym poziom par grajacych w turnieju jest bardziej wyrównany. Dla naszego ośrodka współczynnik ten wyniósł 4,3724 i był najniższym spośród wszystkich (43) ośrodków, w których rozgrywno ten turniej. Świadczy to tym, że pary grające w naszym turnieju prezentowały najrówniejszy poziom wynikowy, w porównaniu do wszystkich ośrodków.
Cały turniej wygrała para reprezentująca Kluczbork: Andrzej Mazurek – Roman Zabłocki, wyprzedzając Włodka Pocztowskiego z Ryśkiem Wójtowiczem – zawodników WDK Wieluń, oraz parę BLOTKI Dodrodzień: Andrzej Owczarek – Stanisław Górski. Warto zaznaczyć, że Blotka Dobrodzień w zakończonych rozgrywkach na poziomie III Ligi uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu II Ligi. Całej drużynie z Dobrodzienia należą się gratulacje oraz życzenia jak najlepszego wyniku sportowego w kolejnym sezonie w II Lidze Brydża Sportowego. Gwoli uzupełnienia, w rozgrywkach III Ligi brały też udział dwa zespoły z naszego regionu WDK Wieluń i MGOKiS Praszka, które ukończyły rozgrywki odpowiednio na trzecim (WDK) i ósmym (MGOKiS) miejscu.

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: XV Turniej par – Praszka, 8.05.2023 r. – majowe KMP na maksy oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023.

Następny turniej, 15 maja br. odbędzie się jak zawsze w podwojach Dworca Kultura Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu – początek o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk