XXII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 26.06.2023

Jako, że wczoraj był poniedziałek, to powinien odbyć się tradycyjny turniej brydża sportowego i takowy się oczywiście odbył. Miejsce, w którym był on rozgrywny również nie uległo zmianie, gdyż gościliśmy na Dworcu Kulturalnym Wieluń – Dąbrowa. Jednak turniej ten odbiegał nieco od innych, ponieważ oprócz sześciu par biorących udział w rywalizacji, grał jako singlista nasz Nestor – Tadeusz Olejnik. Grał to mało powiedziane, ponieważ w pobitym polu pozostawił wszystkie pozostałe pary i zdecydowanie wygrał ten turniej. A zadanie miał niełatwe, jako że każde pół rundy grał z innym partnerem, a to raczej nie ułatwia zadania. Ale jak widać, pary grające ze sobą na stałe są też do pokonania i to wszystkie jednocześnie. Tym większe gratulacje dla naszego Nestora! Kolejne miejsce zajęli Mirek Bodnaruś z Przemkiem Hreczańskim, stając na drugim stopniu podium, a podium „skompletowali” Staszek Ciach z Ryśkiem Wójtowiczem.

Co prawda opublikowane wyniki, nie odzwierciedlają stanu faktycznego, ponieważ program liczący nie uwzględnia wariantu z udziałem singlisty w turnieju parami. A że akurat singlista wygrał cały turniej należy wszystkich sklasyfikowanych „obsunąć” o jedną pozycję niżej… Pozostałe wyniki oraz wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić i przeanalizować w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: XXII Turniej par – Wieluń, 26.06.2023 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023.

Następny turniej, 3 lipca br. odbędzie się jak zawsze w podwojach Dworca Kultura Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu – początek o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk