XXIII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 3.07.2023

Tak jak każdy poniedziałek, wczoraj tj. 3 lipca, był dniem kiedy to wieluńsko – praszkowska grupa brydżystów spotkała się w gościnnych progach Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa, aby rozegrać kolejny turniej brydżowy. Jak zawsze był to turniej par, ale w związku z tym, że była nas nieparzysta ilość, jeden – Tadeusz Olejnik – grał jako singlista. Zresztą kolejny raz, szkoda tylko, że tym razem nie poszło tak jak tydzień temu, kiedy to wygrał cały turniej, a wczoraj wsród 9 slasyfikowanych par zajął 6 miejsce. Turniej zdominowały 3 pary, które uzyskały wyraźną przewagę nad pozostałymi. Nie jest to też żadną niespodzianką szczególnie jeśli chodzi o Ryśka Wójtowicza grającego z Włodkiem Pocztowskim oraz Bogdana Lipczaka z partnerującym mu Staszkiem Ciachem, którzy z „niejednego pieca brydżowego chleb jedli”. Niespodzianką nie jest również podium dla Henia Krekory i Waldka Wolniaczyka, którzy ze sobą grają stosunkowo krótko w porównaniu do wyżej wymienionych par, ale wyniki jakie osiągają w naszych turniejach klasyfikują ich w czołówce punktacji długofalowej. Tak, że przedzielając na podium Tuzów Brydża Sportowego mogą to sobie zapisać na poczet swoich kolejnych osiągnięć turniejowych. Cały turniej wygrali Staszek z Bogusiem, przed Heniem i Waldkiem oraz Ryśkiem grającym w parze z Włodkiem.

Pozostałe wyniki oraz wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić i przeanalizować w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: XXIII Turniej par – Wieluń, 3.07.2023 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023.

Następny turniej, 10 lipca br. będzie wyjazdowym i odbędzie się w Hali Sportowej „Kotwica” w Praszce przy ul. Sportowej – początek o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk