XXIV TURNIEJ PAR – PRASZKA, 10.07.2023

Minął kolejny poniedziałek, to musiał się też odbyć kolejny, już XXIV turniej brydżowy. Tym razem wydarzenie to miało miejsce w Praszce, ponieważ turniej był „wyjazdowym” i był jednocześnie rozgrywany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Zakończył się on sporym sukcesem pary Heniek Krekora – Waldek Wolniaczyk, która wygrała ten lokalny turniej ze znakomitym wynikiem 70,83% i wyprzedziła zdecydowanie pozostałe pary, pozostawiając je daleko w tyle. Warto zaznaczyć, że Heniek z Waldkiem mają w sumie 0 (słownie: zero) WK (tzw. współczynnik klasyfikacyjny), przy 16-tu Ryśka Wójtowicza z Włodkiem Pocztowskim, którzy zajęli II miejsce oraz 10-ciu Marka Mazura i Tomka Walni, którzy wspónie z Andrzejem Mazurkiem i Romkiem Zabłockim (razem 8 WK) uzupełnili trzeci stopień podium turniejowego. Z tego wniosek, że nie tylko wysokie WK gwarantuje wysokie miejsce w rywalizacji, ale liczy się przede wszystkim dobra gra, poparta łutem szczęścia, a tego Heniowi i Waldkowi nie brakowało… Tak wysoki wynik procentowy (70,83%) daje też gwarancje na zajęcie bardzo dobrego miejsca w klasyfikacji ogólnokrajowej. On zapewne ulegnie „spłaszczeniu”, gdyż będzie porównywany ze wszystkimi wynikami, jakie pary uzyskały w turniejach lokalnych, a będzie tych par kilkaset. W chwili, w której piszę to sprawozdanie na 559 par, Heniek z Waldkiem plasują się na 12 pozycji w kraju z wynikiem 64,13%, ale to jeszcze nie są wyniki ostateczne, gdyż brakuje danych z 4 ośrodków, w których rozgrywano turnieje. Może to jeszcze zmienić układ miejsc, ale jeśli nawet to minimalnie, może nawet na plus dla naszych „Mistrzów Rejonu”

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić i przeanalizować w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami:  XXIV Turniej par – Praszka, 10.07.2023 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2023. Pod linkami: KMP lipiec 2023 – wynik ogólnokrajowy oraz Turniej KMP – lipiec 2023 można przeanalizować rezultaty w odniesieniu do wszystkich wyników w kraju oraz miejsca z turnieju lokalnego w porównaniu ogólnokrajowym.

Następny turniej, 17 lipca br. odbędzie się jak zawsze w podwojach Dworca Kultura Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu – początek o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk