I TURNIEJ PAR – PRASZKA, 8.01.2024

Nowy, 2024 rok w naszych lokalnych rozgrywkach brydżowych zaczęliśmy od wysokiego „C”, jako że był to jednocześnie turniej połączony z siecią Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Turniej rozgrywany był w Praszce, w Hali Sportowej „Kotwica”, ponieważ Praszka ma optymalne położenie geograficzne dla uczestników biorących udział w naszych zawodach. Zawodnikom z Kluczborka, Dobrodzienia i Wielunia najłatwiej razem spotkać się właśnie w Praszce, co jest jednocześnie sporym handicapem dla miejscowych praszkowian. Ci jednak w pozostałe poniedziałki przyjeżdzają do Wielunia na cotygodniowe turnieje, więc jakoby w ramach rekomensaty są gospodarzami największego turnieju w miesiącu, zarówno jeśli chodzi o rangę turnieju, jak i o ilość zawodników w nich uczestniczących.
Przechodząc do strony sportowej turnieju, trzeba stwierdzić, że poziom grających w nim par był bardzo wyrównany, a różnice pomiędzy poszczególnymi parami bardzo niewielkie. W zasadzie do samego końca ważyły się losy tych, którzy zajmowali czołowe lokaty i tych z niższych pozycji w klasyfikacji. Ostatecznie zwycięsko z całej tej batalii wyszli Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk (WDK Wieluń), wyprzedzając parę Blotki Dobrodzień: Andrzej Owczarek – Stanisław Górski, na co dzień grającą w rozgrywkach II ligi brydża sportowego. Podium uzupełnili Bogdan Lipczak i Staszek Ciach, również reprezuntujący zespół WDK Wieluń. Warto zauważyć, że trzy pary reprezuntujące Wieluński Dom Kultury zajęły w tym turnieju miejsca w pierwszej czwórce klasyfikacji końcowej, gdyż czwarte miejsce jakie wywalczyli Rysiek Wójtowicz grający w parze z Włodkiem Pocztowskim, są też zawodnikami reprezentującymi WDK Wieluń.

Wszystkie statystyki odnoszące się do turnieju można prześledzić i przeanalizować w zakładkach: WYNIKI oraz DŁUGA FALA, ewentualnie pod linkami: I Turniej par – Praszka, 8.01.2024 r. oraz PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024. Pod linkami: KMP styczeń 2024 – wynik ogólnokrajowy oraz Turniej KMP – styczeń 2024. można przeanalizować rezultaty w odniesieniu do wszystkich wyników w kraju oraz miejsca z turnieju lokalnego w porównaniu ogólnokrajowym.

Następny turniej, odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia br. Miejsce jak zawsze, niezmienne – podwoje Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej w Wieluniu – początek turnieju o godzinie 1700. Serdecznie zapraszam…

Janusz Kuśmierczyk