XII TURNIEJ PAR – PRASZKA, 8.04.2024

W miniony poniedziałek, tj. 8 kwietnia br. w Hali Sportowej „KOTWICA” w Praszce rozegrano turniej brydża sportowego, który był jednocześnie zaliczany do sieci turniejów ogólnopolskich w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. W zawodach brało udział 10 par, gdzie każda spotkała się każdą w kolejnych rundach turnieju. Walczono jak zawsze zawzięcie o jak najlepszy rezultat w rozdaniach, ale wszystko odbywało się fair i toczyło w sportowej atmosferze. Zwycięsko z rywalizacji wyszła para reprezentująca Kluczbork: Tomek Walania – Kazik Pinkosz. Wyprzedzili oni nieznacznie Marka Śliwkę i Janusza Kuśmierczyka reprezentujących drużynę Wieluńskiego Domu Kultury. O ostatnie miejsce na podium trwała zagorzała walka pomiędzy Andrzejem Huńką i Januszem Środą – reprezentantami Blotki Dobrodzień, a kolejną parą Teamu WDK – Staszkiem Ciachem i Ryśkiem Wójtowiczem, która to walka nie przyniosła rozstrzygnięcia i koledzy musieli się zmieścić na najniższym stopniu podium we czterech.
Warto zaznaczyć, że rozdania, którymi rozgrywano turniej były wyjątkowo ciekawe i układowe, ale jest to specyfiką turniejów granych w ramach KMP. Wszystkie te rozdania, wyniki i analizy można obejrzeć w zakładce WYNIKI, a punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA.

Na następny turniej zapraszam jak zwykle w poniedziałek, tj. 15 kwietnia br. na Dworzec Kulturalny Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk