WIELUŃSKIE TURNIEJE BRYDŻOWE – 17.06.2024 & 24.06.2024

Poniedziałki w Wieluniu to tradycyjne dni, podczas których odbywają się turnieje brydżowe. Nie inaczej było w poniedziałek 17 czerwca, gdzie mimo braku prowadzącego te turnieje (nieobecność usprawiedliwiona) – turniej się odbył. W tym miejscu podziękowania dla Ryśka Wójtowicza, który sprawnie przeprowadził zawody, chociaż nie miał do dyspozycji „nowoczesnych narzędzi” jakimi posługujemy się obecnie. I chociaż zastosował metodę jaką stosowano jeszcze w ubiegłym wieku, tzn. „ręcznego liczenia na piechotę na kartkach papieru” turniej sprawnie doprowadził do końca. A grający mogli sobie przypomnieć jak niegdyś przebiegały turnieje brydżowe.
Poniżej prezentacja wyników końcowych turnieju:
1. Danusia Uram – Jerzy Rabikowski 584 pkt. 19 pdf.
2. Heniek Krekora – Waldek Wolniaczyk 511 pkt. 15 pdf.
3. Tadeusz Olejnik – Ireneusz Starczyk 495 pkt. 11 pdf.

4. Staszek Ciach – Marek Śliwka 492 pkt. 8 pdf.
5. Włodek Pocztowski – Rysiek Wójtowicz 467 pkt. 6 pdf.
6. Mirek Bodnaruś – Przemek Hreczański 465 pkt. 4 pdf.
7. Wiesiek Dworak – Jurek Chudy 346 pkt. 2 pdf.

Natomiast wczoraj, tj. 24 czerwca br. wraz z powrotem stałego prowadzącego, turniej został już rozegrany i obliczony z użyciem profesjonalnych narzędzi jakich używamy przy przeprowadzaniu tego typu zawodów. I tak jak każdy turniej, ten także rozgrywany był w gościnnych progach Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa. W turnieju grało 7 par i jeden singlista – Tadeusz Olejnik – który z braku stałego partnera, każdą rundę grał z kimś innym. Co prawda wynik jaki osiągnął Pan Tadeusz zapewne nie jest satysfakcynujący, niemniej jednak należy ten czas spędzony przy stoliku brydżowym potraktować jako dobry trening dla „szarych komórek”… Całe zawody zdecydowanie wygrała para Marek Śliwka – Janusz Kuśmierczyk wyprzedzając wszystkie pozostałe pary. Drugie miejsce przywieźli ze sobą Bogdan Lipczak i Staszek Ciach, wyprzedzając Włodka Pocztowskiego i Ryśka Wójtowicza, którzy uzupełnili trzeci stopień „płaskiego podium turniejowego„. Szkoda tylko, że Danusia Uram z Jurkiem Rabikowskim zaliczyła „szybki zjazd po równi pochyłej” i z samego szczytu (I miejsce w poprzednim turnieju) „zjechali” na sam dół klasyfikacji końcowej tego turnieju…

Stoją od lewej: Bogdan Lipczak i Staszek Ciach – II miejsce, zwycięska para Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk oraz Rysiek Wójtowicz i Włodek Pocztowski – III miejsce w turnieju

Wszystkie rozdania, wyniki i analizy oraz historię swojego występu można obejrzeć w zakładce WYNIKI, lub pod linkiem: XXII Turniej par – Wieluń, 24.06.2024 r. zaś punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024.

Następny turniej odbędzie się za trzy tygodnie – 15 lipca br. – jak zwykle w sali Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej 5. Ma to bezpośredni związek z sezonem urlopowym i wyjazdami stałych uczestników turnieju. Zatem zapraszam 15 lipca – początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk