XXI TURNIEJ PAR – PRASZKA, 10.06.2024 – KMP

Wczorajsze popołudnie i wieczór należały do brydża sportowego, chociaż reprezentacja naszych futbolistów przygotowująca się do Mistrzstw Europy rozgrywała na Stadionie Narodowym mecz z reprezentacją Turcji. Dodatkowo w Rzymie rywalizowały lekkoatletki i lekkoatleci w Mistrzostwach Europy. (Nota bene nasza Natalia Kaczmarek wywalczyła złoto na 400 metrów, wymazując z tabel długowieczny – z 1976 roku – rekord Ireny Szewińskiej, a Anita Włodarczyk srebro w rzucie młotem). Pomimo tego w 47 ośrodkach ponad 700 par brydżystów rywalizowało w turnieju zaliczanym do Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Jak widać brydż ma również grupę swoich stałych fanatyków, kultywujących „swojego bzika”… Można by to spuentować czymś w rodzaju fraszki własnego autorstwa:

Każdy ma swojego bzika, każdy swoją życia głębię,
my lubimy grywać w brydża, inni hodować gołębie…

Wracając do strony sportowej naszego turnieju trzeba zaznaczyć, że wszystkie 11 par grajacych w posadach Hali Sportowej „Kotwica” w Praszce walczyło zawzięcie o jak najlepszy wynik, a rywalizacja jak zawsze miała sportowy i fair charakter. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli Tomek Walania – Marek Mazur z Kluczborka, na co dzień reprezentujący drugoligowe MKS Strzelce Opolskie. Drugie miejsce wywalczyli Andrzej Mazurek (Zawsze Razem Kluczbork) i Andrzej Huńka (Blotka Dobrodzień). Na trzecim stopniu podium wylądowali reprezentanci Teamu WDK Wieluń – Bogdan Lipczak i Staszek Ciach.

Wszystkie rozdania, wyniki i analizy oraz historię swojego występu można obejrzeć w zakładce WYNIKI, lub pod linkiem: XXI Turniej par – Praszka, 10.06.2024 r. zaś punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024. W linku: KMP czerwiec 2024 – wynik ogólnokrajowy można obejrzeć swoje turniejowe dokonania na szczeblu krajowym, a pod linkiem: Turniej KMP – czerwiec 2024 r. wyniki w ośrodku na tle wszystkich turniejów w kraju.

Janusz Kuśmierczyk