XVIII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 23.05.2022 R.

W poniedziałek, 23 maja w Wieluńskim Domu Kultury rozegrano tradycyjnie kolejny turniej brydża sportowego. Tym razem rywalizowało pomiędzy sobą 8 par. Grano pełnych 7 rund po 4 rozdania w każdej, a wynik liczony był na zapis maksymalny. Cały turniej wygrała para Heniek Krekora – Waldek Wolniaczyk, powracając po kilku mniej udanych występach na turniejowe podium. Wyprzedzili oni nieznacznie Ryśka Wójtowicza grającego ze swoim długoletnim partnerem brydżowym Włodkiem Pocztowskim oraz co jest miłą informacją Danusię Uram z Jurkiem Rabikowskim. Szczególne gratulacje należą się naszej Damie Atutowej, a także życzenia częstszych wizyt na podium turniejowym…

Zwycięzcy turnieju: Waldek Wolniaczyk i Heniek Krekora oraz Rysiek Wójtowicz i Włodek Pocztowski zdobywcy II miejsca

Na fotografii brak Danusi Uram i Jurka Rabikowskiego, gdyż w pierwotnie ogłoszonym wyniku turnieju, zajmowali oni 4 miejsce, ale po sprawdzeniu zapisów i wprowadzonej korekcie ostatecznie zajęli 3 miejsce spychając z pudła (a także z fotografii – dobrze, że stali z boku;)…) Zbyszka Dyderskiego i Janusza Kuśmierczyka. Aby uczynić zadość Danusi i Jurkowi ich fotografia zajęła miejsce jako obraz wyróżniający ten komentarz do turnieju. Sprawiedliwość rzecz święta… Pełne wyniki turnieju znajdują się pod linkiem: XVIII Turniej par – Wieluń, 23.05.2022 r. lub zakładce z wynikami, a aktualna klasyfikacja generalna w zakładce DŁUGA FALA.

Kolejny turniej w najbliższy poniedziałek, 30 maja jak zwykle w auli Wieluńskiego Domu Kultury przy Krakowskim Przedmieściu, od godziny 1700.

Janusz Kuśmierczyk