XIX TURNIEJ PAR – Wieluń, 30.05.2022

Jak zwykle, tak i w ten ostatni poniedziałek maja, w gościnnych progach Wieluńskiego Domu Kultury odbył się kolejny turniej brydża sportowego. Rywalizowano jak zawsze zaciekle o każdą lewkę, o jak najlepszy zapis w każdym z 28 rozdań, które rozgrywano w turnieju. Szkoda bardzo, że frekwencja nie dopisała, gdyż grało tylko 7 par. Patrząc na wyniki i porównując je z ostatnim turniejem kolejność dwóch pierwszych par była identyczna, bowiem wygrali Heniek Krekora z Waldkiem Wolniaczykiem, przed parą Włodek Pocztowski – Rysiek Wójtowicz. Czyżby się zaczęła jakaś złota seria? Podobnie jak u Igi Świątek w turniejach tenisowych… Co prawda do 32 wygranych z rzędu turniejów chłopakom brakuje jeszcze trzydziestu, ale czemu nie… Być może narodzili się nam w Wieluniu Brydżowi Gladiatorzy? Tego trzeba im życzyć. Tak trzymajcie!… Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że na pudle zmieścili się jeszcze Janusz Kuśmierczyk z Markiem Śliwką, zajmując 3 miejsce.

W środku Wieluńscy Gladiatorzy Brydżowi Waldek i Heniu,
otoczeni z lewego skrzydła Włodkiem oraz Rysiem z prawej flanki.

Jak widać Marek z Januszem na pudle się jeszcze zmieścili, natomiast na fotografii już nie… Na wszystko trzeba sobie zasłużyć. Cały przebieg turnieju, łącznie z wynikami, protokołami kolejnych rozdań, historią każdej pary, rozkładam kart i ich analizą można prześledzić pod linkiem: XIX Turniej par – Wieluń, 30.05.2022 r. lub w zakładce z wynikami turniejów. Aktualna klasyfikacja generalna po wszystkich rozegranych turniejach do obejrzenia w zakładce: DŁUGA FALA.

Natępny turniej już w najbliższy poniedziałek, 6 czerwca od godziny 1700, jak zawsze w WDK przy ulicy Krakowskie Przedmieście 5. Zapraszamy.

Janusz Kuśmierczyk