XX TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 6.06.2022

Jak co tydzień, tak i w ostatni poniedziałek, 6 czerwca, rozgrywano kolejny turniej brydża sportowego. Turniej ten jak zawsze odbył się w auli Wieluńskiego Domu Kultury, przy Krakowskim Przedmieściu. Tym razem grało tylko 6 par (szkoda, że tak mało), ale każda rozegrała po 30 rozdań. Mamy nadzieję, że w następnych turniejach frekwencja będzie wyższa, chociaż pewnym usprawiedliwieniem nieobecności może być rozpoczynający się sezon urlopowy. Cały turniej został zdominowany przez zacną Trójkę Nestorów, wspieraną aktywnie przez Damę Atutową Wieluńskiego Brydża Sportowego. Wygrali bowiem Ireneusz Starczyk z Tadeuszem Olejnikiem, wyprzedzając minimalnie Danusię Uram, grajacą w parze z Jerzym Rabikowskim. Można by rzec, że Starsi Panowie i wspomagająca ich Danusia, pokazali młodym jak należy licytować i rozgrywć kontrakty, żeby ich nie przegrywać…

Ich Czworo: Ireneusz Starczyk i Tadeusz Olejnik (I miejsce) oraz
Danusia Uram i Jerzy Rabikowski ( II miejsce)

Z redakcyjnego obowiązku należy dodać, że podium uzupełnili Marek Śliwka z Januszem Kuśmierczykiem zajmując 3 miejsce w turnieju. Kompletne wyniki z turnieju można przeglądnąć w zakładce z wynikami lub pod linkiem: XX Turniej par – Wieluń, 6.06.2022 r. Aktualna klasyfikację generalna po wszystkich turniejach znajduje się w zakładce DŁUGA FALA.

Kolejny turniej jak zwykle odbędzie się w Wieluńskim Domu Kultury, w poniedziałek 13 czerwca. Początek o godzinie 1700. Zapraszamy.

Janusz Kuśmierczyk