XLII TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 5.12.2022

W poniedziałkowy wieczór, bo o tej porze roku od godziny 17-tej tę część doby już możemy nazywać wieczorem, rozegrano tradycyjnie kolejny turniej brydża sportowego. I tradycyjnie odbyło się to w gościnnych progach Wieluńskiego Domu Kultury. Aby tradycji stało się zadość całe podium turniejowe, też tradycyjnie, obsadziły pary, które najczęściej na tym podium się pojawiały. Na jego najwyższym stopniu stanęli Heniek Krekora z Waldkiem Wolniaczykiem, stopień niżej Staszek Ciach i Bogdan Lipczak, dla których II miejcse w turnieju to kolejna tradycja turniejowa, a uzupełnili podium Janusz Kuśmierczyk z Markiem Śliwką. Marek i Janusz jeszcze na rundę przed końcem turnieju mogli liczyć nawet na wygraną, ale 4 ostanie rozdania jakie przyszło im zagrać przyniosły im tylko „szczątki procentowe” ogólnego zysku, co nie pozwoliło liczyć na wyższe miejsce niż trzecie. Warto zaznaczyć, że układ kart jakimi przyszło im licytować i grać kontrakty nie pozwalał nic więcej zrobić, a przeciwnicy z którymi grali wykorzystali maksymalnie to co można było osiągnąć w tych rozdaniach. Można by rzec, że Marek i Janusz polegli za niewinność… Jak to mówi jeden z klasyków: „Taki jest brydż…”

Turniejowe Tuzy Brydżowe: Waldek Wolniaczyk, Heniek Krekora, Bogdan Liczak i Staszek Ciach

Pełna dokumentacja turnieju wraz z rozkładami kart, analizą rozdań, także protokołami rozdań na wszystkich stołach oraz historią par znajduje się w zakładce WYNIKI lub pod linkiem: XLII Turniej par – Wieluń, 5.12.2022 r. Klasyfikacja generalna podobnie – w zakładce DŁUGA FALA, lub pod linkiem: KLASYFIKACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2022.

Na kolejny turniej zapraszam w poniedziałek, 12 grudnia na godzinę 1700, tradycyjnie do Wieluńskiego Domu Kultury, przy Krakowskim Przedmieściu 5.

Janusz Kuśmierczyk