XIV TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 22.04.2024

Wczorajszy, poniedziałkowy turniej był kolejnym jaki rozegrano w Wieluniu na Dworcu Kulturalnym Wieluń – Dąbrowa. Tym razem entourage stanowiły pszczoły fruwające wokół różnorakiego kwiecia i promujące pszczelarstwo z okolic Wielunia. Dekorację tą wykonały grupy plastyczne dzieci mające swoje zajęcia przy Wieluńskim Domu Kultury. Ale nawet cały rój pszczół jaki „osiadał” wokół grających w turnieju nie był w stanie przyćmić Naszej Królowej – Damy Atutowej Wieluńskiego Brydża Sportowego. Szkoda tylko, że Danusi nie udało się wygrać tego turnieju, chociaż starała się jak mogła dodać mu właściwego blasku. Może następnym razem…
Turniej wygrali bowiem Heniek Krekora z Waldkiem Wolniaczykiem, którzy zdecydowanie wyprzedzili pozostałe pary, gdyż nad „drugą osadą” Staszek Ciach – Bogdan Lipczak uzyskali prawie 9%, a nad trzecimi w turnieju Jackiem Huszno i Januszem Kuśmierczykiem nieco ponad 10% – co jest znaczącą różnicą w wynikach turniejów brydżowych rozgrywanych na zapis maksymalny.

Wszystkie rozdania, wyniki i analizy oraz historię swojego występu można obejrzeć w zakładce WYNIKI, lub pod linkiem: XIV Turniej par – Wieluń, 22.04.2024 r. zaś punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024.

Na następny turniej zapraszam jak zwykle w poniedziałek, tj. 29 kwietnia br. na Dworzec Kulturalny Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk