XV TURNIEJ PAR – WIELUŃ, 29.04.2024

Za nami kolejny poniedziałek, to znak, że również kolejny turniej brydżowy. Jak zawsze odbywał się on w gościnnych progach Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa. Tym razem rywalizowało pomiędzy sobą 7 par oraz jako singlista Wiesiek Dworak, gdyż jego partner brydżowy nie mógł zagrać w turnieju. Wiesiek grał kolejne rundy z każdym z uczestników turnieju, szkoda tylko, że wynik jaki osiągnął zapewne go nie zadowoli, gdyż zajął w ogólnym rozrachunku 8 miejsce. Jest zatem co poprawiać w następnych turniejach… Najlepszą okazała się para Rysiek Wójtowicz – Włodek Pocztowski, która to zdecydowanie pokonała wszystkie pary, wygrywając turniej. W pobitym polu zostawiła pozostałych uczestników, a na podium zmieścili się jeszcze Bogdan Lipczak i Staszek Ciach, zajmując jego drugi stopień oraz Mirek Bodnaruś i Przemek Hreczański – III miejsce w turnieju. Piszący ten komentarz, ma szczególne powody do satysfacji, gdyż wraz ze swoim partnerem brydżowym – Markiem Śliwką, wysoko wypunktowali zdecydownych zwycięzców Ryśka i Włodka, wylicytowując jako jedyni i wygrywając („jam to nie chwaląc się uczynił”) w 7-ym rozdaniu szlemika w trefle, którego ponoć nie można wygrać (tak stwierdzili grający w tym turnieju). Ja co prawda dostałem od Ryśka korzystny wist Asem pik, który ułatwił mi rozgrywkę, ale jeżeli spojrzymy w analizę rozdania, to nie ma wistu, który jednoznacznie obkłada kontrakt przy dobrej rozgrywce. Dla lubiących analizowanie rozdań – zadanie. Jak wygrać 6 trefl nawet bez wistu Asem pik?…

Wszystkie rozdania, wyniki i analizy oraz historię swojego występu można obejrzeć w zakładce WYNIKI, lub pod linkiem: XV Turniej par – Wieluń, 29.04.2024 r. zaś punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024.

Na następny turniej zapraszam jak zwykle w poniedziałek, tj. 6 maja br. na Dworzec Kulturalny Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk