XVI Turniej par – Wieluń, 6.05.2024

Wczorajsze popołudnie i wieczór upłynęły wieluńsko – praszkowskim entuzjastom brydża sportowego na emocjach związanych z rywalizcją w kolejnym turnieju brydżowym, jaki rozgrywano tradycyjnie w pomieszczeniach Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa. Dodatkowego smaku (w przenośni i także w rzeczywistości) dodawała skumulowana uroczystość związana z minionymi imieninami Waldemara i urodzinami Jurka oraz zbliżajacymi się imieninami Staszka. Z tychże okazji i nie tylko, Solenizantom i Jubilatowi życzymy wszystkiego co najlepsze oraz uciech wszelakich… Zresztą Solenizanci sami sobie (chociaż nie odrzucałbym też dozwolonej pomocy pozostałych uczestników turnieju) zrobili prezent w postaci miejsca na podium turniejowym. Turniej wygrał bowiem Staszek Ciach (grał w turnieju jako singlista) i wyprzedził drugiego Solenizanta – Waldka Wolniaczyka, któremu partnerował Heniek Krekora. Szkoda tylko, że Jubilat – Jurek Chudy – nie zmieścił się na podium… Najniższy ze stopni zajęli bowiem Mirek Bodnaruś z Włodkiem Pocztowskim.

Turniejowe podium:
Staszek Ciach, Waldek Wolniaczyk, Heniek Krekora, Włodek Pocztowski i Mirek Bodnaruś

Wszystkie rozdania, wyniki i analizy oraz historię swojego występu można obejrzeć w zakładce WYNIKI, lub pod linkiem: XVI Turniej par – Wieluń, 6.05.2024 r. zaś punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024.

Na następny turniej zapraszam w najbliższy poniedziałek, tj. 13 maja br. do Praszki – Hala Sportowa „Kotwica” przy ulicy Sportowej. Turniej będzie rozgrywany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk