XVII turniej par – Praszka, 13.05.2024 r. – KMP

Wczorajsze zmagania sportowe, rozgrywane w Praszce, w Hali Sportowej „Kotwica” zgromadziły na starcie 12 par brydżowych, które rywalizowały pomiędzy sobą w turnieju w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Turnieje te charakteryzują się tym, że rozdania które się na nich rozgrywa są wyjątkowo ciekawe i układowe – co miało miejsce i w tym turnieju. Ale to właśnie specyfika KMP-ów. Wymaga ona od par grających w tych turniejach wyjątkowej dyscypliny podczas licytacji oraz w samej rozgrywce. Wielce istotne są umiejętne wisty, czytelne zrzutki ułatwiające partnerowi właściwe „czytanie gry”. Nie bez znaczenia jest również koncentracja podczas całego turnieju.
Przechodząc do strony czysto sportowej całego turnieju, należy zaznaczyć, że przebiegał on jak zawsze w sportowej i przyjacielskiej atmosferze, chociaż każdy chciał pokonać każdego i zdobyć jak najlepszy wynik końcowy. Najlepiej udało się to Markowi Śliwce i Januszowi Kuśmierczykowi, reprezentującym WDK Wieluń, którzy wyraźnie wyprzedzili wszystkie pozostałe pary, chociaż i im zdarzyły się „chwile słabości” – zwłaszcza w sferze licytacji… Niemniej jednak, potrafili opanować nerwy (to też pożądana umiejętność turniejowa), żeby pomimo paru błędów i tak wygrać ten turniej. Drugie miejsce wywalczyli koledzy z Kluczborka – Janusz Środa i Andrzej Huńka, na co dzień reprezentujący Blotkę Dobrodzień – ubiegłorocznego drugoligowca. Szkoda, że od nowego sezonu będą grać o szczebel niżej… Ale takie są realia sportowej rywalizacji. Podium uzupełnili Bogdan Lipczak i Staszek Ciach – koledzy Janusza i Marka z Temu Wieluńskiego Domu Kultury.

Wszystkie rozdania, wyniki i analizy oraz historię swojego występu można obejrzeć w zakładce WYNIKI, lub pod linkiem: XVII turniej par – Praszka, 13.05.2024 r. zaś punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024. W linku: KMP maj 2024 – wynik ogólnokrajowy można obejrzeć swoje turniejowe dokonania na szczeblu krajowym, a pod linkiem: Turniej KMP – maj 2024 r. wyniki w ośrodku na tle wszystkich turniejów w kraju.

Na następny turniej zapraszam jak zwykle w poniedziałek, tj. 20 maja br. na Dworzec Kulturalny Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk