XVIII Turniej par – Wieluń, 20.05.2024

Wczorajszy turniej brydża sportowego rozgrywano jak zwykle w lokalu Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa. Tym razem rywalizowało pomiędzy sobą 7 par. Turniej ten był wyjątkowo wyrównany, a sprawiły to rozdania, którymi przyszło rozgrywać zawody, a zwłaszcza poziom jaki prezentowały pary w nim grające. Co prawda z wyraźną przewagą nad następnymi parami wygrali te zawody Mirek Bodnaruś i Przemek Hreczański, ale następne trzy pary uzyskały taki sam wynik (8,17) z dokładnością do 0,01 IMP-a, co jest ewenementem turniejowym. Jednak takie są realia tego turnieju. Należy zatem zaznaczyć, że ciasnota na drugim stopniu podium sprawiła, iż nikt nie chciał się tam cisnąć… Gwoli kronikarskiemu obowiązkowi trzeba podać, że były to pary: Tadeusz Olejnik – Ireneusz Starczyk, Waldemar Wolniaczyk – Henryk Krekora oraz Marek Śliwka – Janusz Kuśmierczyk.

Wszystkie rozdania, wyniki i analizy oraz historię swojego występu można obejrzeć w zakładce WYNIKI, lub pod linkiem: XVIII Turniej par – Wieluń, 20.05.2024 r. zaś punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024.

Na następny turniej zapraszam jak zwykle w poniedziałek, tj. 27 maja br. na Dworzec Kulturalny Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk