XIX Turniej par – Wieluń, 27.05.2024

Za nami kolejny rozegrany turniej brydżowy. Jak zwykle gościliśmy w posadach Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa, który to tradycyjnie w Wieluniu jest miejscem sportowej rywalizacji brydżystów skupionych wokół Wieluńskiego Domu Kultury. Tym razem grało 8 par oraz jeden singlista – Jacek Huszno – któremu nie dane było znaleźć partnera na ten turniej… Wynik jaki osiągnął (48,81%) może nie jest rewelacyjny, ale pozwolił Jackowi na zajęcie 6 miejsca w klasyfikacji końcowej turnieju. Bój o zwycięstwo stoczyły pomiędzy sobą 4 pary z Teamu WDK Wieluń i wszystkie zajęły 4 czołowe lokaty. Wygrała para Heniek Krekora – Waldek Wolniaczyk, wyprzedzając Ryśka Wójtowicza grającego razem z Włodkiem Pocztowskim oraz Staszka Ciacha i Bogdana Lipczaka, którzy uzupełnili podium turniejowe. Natomiast Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk otarli się o turniejowe pudło zajmując 4 miejsce. Miejmy nadzieję, że „ból po otarciu boków o pudło” nie będzie trwał zbyt długo i w pełni zdrowia i sił przystąpią do walki w następnych turniejach…

Wszystkie rozdania, wyniki i analizy oraz historię swojego występu można obejrzeć w zakładce WYNIKI, lub pod linkiem: XIX Turniej par – Wieluń, 27.05.2024 r. zaś punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024.

Na następny turniej zapraszam jak zwykle w poniedziałek, tj. 3 czerwca br. na Dworzec Kulturalny Wieluń – Dąbrowa przy ulicy Kolejowej. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk