XX Turniej par – Wieluń, 3.06.2024 r.

Wczorajszy poniedziałek był tradycyjnie dniem, kiedy to w Wieluniu rozgrywa się rejonowe turnieje brydżowe. Jak zwyle gościliśmy w posadach Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa. W turnieju grało pomiędzy sobą 7 par na dystansie 28 rozdań, systemem „każdy z każdym”, po 4 rozdania w rundzie, a Turniej liczony był na zapis IMP-owy. Całe zawody przebiegły dosyć sprawnie i zakończyły się miłą niespodzianką – zawłaszcza – dla pary Wiesiek Dworak – Jurek Chudy, bo co prawda turnieju nie wygrali (chociaż jeszcze przed ostatnią 7 rundą liderowali), ale zajęli doskonałe 2 miejsce. Cieszy szczególnie, bo jest to ich pierwsze turniejowe podium od kiedy zaczęli wspólnie grać w parze. Miejmy nadzieję, że jest to znak na dobry początek i ich wizyty na turniejowym podium będą się często powtarzać. Cały turniej wygrali Staszek Ciach z Bogdanem Lipczakiem, co nie jest żadną niespodzianką, gdyż ich już przed każdym turniejem należy stawiać w gronie faworytów (u bukmacherów postawienie na nich nie da wielkiego zysku, w przeciwieństwie do pary Wiesiek – Jurek). Podium uzupełnili Marek Śliwka i Janusz Kuśmierczyk, stając na jego najniższym stopniu, chociaż jak widać na zdjęciu podium jest całkowicie płaskie.

Turniej ten podsumujmy laudacją na cześć Jurka i Wieśka – debiutantów podiumowych:

Jurek z Wieśkiem doczekali dość cierpliwie
– gdyż nie każdy to potrafi –
i znaleźli swoje miejsce
w „turniejowej fotografii”.
Chociaż trwało to dość długo,
niech dla nich będzie dewizą i jednocześnie początkiem,
że „pokonać można wszystkich”,
a wczorajsze drugie miejsce wcale nie jest tu wyjątkiem…

Wszystkie rozdania, wyniki i analizy oraz historię swojego występu można obejrzeć w zakładce WYNIKI, lub pod linkiem: XX Turniej par – Wieluń, 3.06.2024 r. zaś punktację generalną ze wszystkich tegorocznych turniejów prześledzić w zakładce DŁUGA FALA lub pod linkiem: PUNKTACJA DŁUGOFALOWA ZA ROK 2024.
Na następny turniej zapraszam w najbliższy poniedziałek, tj. 10 czerwca br. do Praszki – Hala Sportowa „Kotwica” przy ulicy Sportowej. Turniej będzie rozgrywany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Początek o godzinie 1700.

Janusz Kuśmierczyk